Rövidhírek
A galamb, ha páva
- Elhivatottság és megszállottság kell ehhez is, mint minden hobbihoz – mondta Papp Ernő, a zalaegerszegi Galamb -és Kisállattenyésztők Egyesülete tagja, miközben körbe kalauzolt a kiállításon, ahol közel 500 galamb, baromfik, nyuszik várták türelmesen a bemutató végét ketreceikben.
- Galambból van a legtöbb, ezeket csak dísznek tartják a tenyésztők?
- A világon több száz féle galamb létezik, Magyarországon több mint 30 fajta. Nem nehéz őket tartani, és a tenyésztés szempontjából nem előnyös példányokat meg is lehet enni. Régen sokkal nagyobb kereslet volt a húsgalamb iránt, külön vágóhíd is volt erre. A húsuk nagyon egészséges, úgy tudom jót tesz a szemnek, illetve régen a gyerekágyas kismamáknak, mindig galamblevessel kedveskedtek.
A sorok között járva legkevésbé az ételféleség kategória juthatott a nézelődő eszébe. A madarak inkább meghökkentőek, szépek és mókás kinézetűek voltak. Páva vagy fodros tollakkal, parókával, rövid csőrrel, nagy beggyel vagy akár óriási mérettel hívták fel magukra a figyelmet. Mellettük törpe és óriás nyulak és baromfik várták az országos mércéhez viszonyító zsűri döntését. Végül számos díjban részesültek a tenyésztők, akik szívesen látnák soraikban a fiatal generáció tagjait is.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit