A hajrában nyert a Paks

2020. december 31. csütörtök, 09:50
Szerző: Bedő István
Atomerőmű SE Paks – Zalakerámia ZTE KK 83-75 (17-11, 22-24, 21-21, 23-19)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks (zártkapus találkozó). Jv.: Földházi, Minár, Lengyel.
Paks: Shepard(14), Eiligensfeld (10), Kis R. (9/6),  Gulyás (8/3), Capers (10/3). Csere: Jackson (8), Baker (14/3), Kovács (10/3), Valerino, Velkey. Vezetőedző: Dzunics Branislav.
ZTE: Duren (17/6), Delas (9/3),  Vuko (11/3), Polster, Gleen (13). Csere: Donaldson (11/6), Simon, Völgyi,  Bonifert (3/3), Szabó (11/6).  Megbízott vezetőedző: Heinrich Róbert.

Hazai oldalon az egykori zetés Gulyás szerezte a Paks pontjainak döntő többségét az első öt percben (5. p.: 7-9). A hazaiak mindössze egy mezőny kosarat dobtak, büntetőkkel tartották a lépést. A negyed második fele a Paksnak sikerült jobban, jelentősebb előnyre tettek szert (10. p.: 17-11). A második negyed elején mindkét csapat támadójátéka pontatlanabbá vált kevés kosár esett (12. p.: 17-15). A hazaiak kapták el a fonalat elhúztak. A ZTE nem hagyta magát, három triplát is beszórtak a vendégek, és visszajöttek a mérkőzésbe (18. p.: 31-28). Újból nyílt lett a találkozó. A harmadik negyed elején remekelt a zalai csapat. Három pontosokkal fordítottak a zalaiak (25. p.: 44-49). Gyorsan időt kért Dzunics Branislav, és rendezte a sorokat. A Paks pillanatok alatt egyenlített, és visszavette a vezetést. Hosszú ideig fej-fej mellett halad a két csapat, pár pontos hazai vezetés mellett (35. p.: 66-65). A hajrá egyértelműen a házigazdáké volt, a zalaiak az utolsó két percben mindössze három pontot szereztek, így biztosan nyert a Paks.