2024.04.18., csütörtök - Andrea, IlmaZalaegerszeg időjárása

A harmadik helyért játszhatunk

2017. június 04. vasárnap, 18:22
Zalakerámia ZTE KK - Alba Fehérvár Puebla+ 74-79 (27-21, 16-15, 19-23, 12-20). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-4. helyért, negyedik mérkőzés. Zalaegerszeg, 2100 néző. Jv.: Pálla, Győrffy, Söjtöry.

ZTE: Ubilla (11/3), Benke (7),  Norfleet (22/12),  Szabó (7/3), Drungilas (17). Csere: Mohácsi (8/6),  Kis (2), Gáll, Wright, Vezetőedző: Bencze Tamás.

Alba: Taylor (13/9), Mohammed (15/9),  Lóránt (4),  Shephard (17),  Keller Á. (10). Csere: Edwards (16), Farr (4),  Markovics,  Keller I.. Vezetőedző: Dzunics Branislav.

A hazaiaknál valamennyi sérült és beteg  - Benke, Ubilla és Norfleet - játékra jelentkezett. A ZTE jól elkapta a rajtot (3. p.: 9-3). Azonban pillanatok alatt egy pontra zárkózott fel az Alba. Majd a hazai csapat ismét megrázta magát, Norfleet három hármasa után  27- 13 mutatott az eredményjelző, tombolt  a nézőtér. Ezután már jóval kevesebb tiszta helyzetet engedélyezett  a ZTE-nek  a vendégcsapat. A nehézségek ellenére a negyed közepén tíz ponttal vezettek  az egerszegiek.  (15. p: 37-27).  A második öt percben mindössze hat pontot szerzett a ZTE, szerencsére  a vendégek sem jeleskedtek ezen a téren. A félidőben hét ponttal vezetett a ZTE. Fordulás után még egy kis ideig tartott a  lendülete (22. p.: 48-41). Ezután technikait kapott a hazai csapat és  máris felzárkóztak a vendégek.  (24. p. 50-47).  A hazai játékosok egyre inkább kiütköztek a fáradtság jelei, sok büntetőt rontottak, mellette labdákat adtak el, s a pontatlan dobások után egyenlített az Alba (33. p. 64-64). Az utolsó öt percben szinte csak büntetőből talált be  a ZTE. Mohácsi 73-75- nél csak egy büntetőt dobott be, így elszálltak a győzelmi remények. Utána már csak a vendégek szereztek pontot.

A ZTE jól kezdte  a találkozót, a befejező negyedre viszont elfáradt, amit kihasználtak  a vendégek.

A páros csatát 3-1-re az Alba nyerte, a ZTE a Körmenddel  a 3. helyért játszik.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nem vagyok boldog, gratulálok az ellenfélnek. A második félidőben jól játszott az Alba.  A fáradtság, sérülések is közre játszottak, hogy így alakult.  Nem tudjuk meg, mi lett volna, ha nincsenek ezek a problémáink.

Dzunics Braniszlav, az Alba vezetőedzője: - Nagyon kiélezett csata volt, egylabdás meccs lett belőle. Kis szerencse is kellett a győzelmünkhöz, de  a második félidőben megdolgoztunk érte.