2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

A második negyedben bukták el

2016. október 30. vasárnap, 10:00
Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 89-58 ( 18-16, 28-8, 29-23, 14-11. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Szekszárd, 400 néző. Jv.: Gál, Praksch, Menyhárt.

Szekszárd: Studer Á (2), Theodorán (8), Erkic (9), Barber (11), Lisec (14): Csere: Gereben (17/6), Studer Z. (2), Scsekics (8/3) Bálint (12/6), Mansare (6), Süle. Vezetőedző Zjelko Dokics.

ZTE NKK: Nagy D. (14/6), Kovács G., Burkholder (19/9), Öri, Horváth Zs. (10), Csere: Böröndy (6), Velkey (2), Orsó Jurkó (3), Szalay (4), Vincze. Vezetőedző Gáspár Dávid.

A vendégeknél hiányzott a sérüléssel bajlódó Daniels. A hazaiaknál viszont két szlovén korosztályos válogatott is pályára lépett. Az első percekben 10-2-re elhúzott a hazai együttes. Nem hagyta magát a zalai csapat felzárkózott (7. p.: 10-9). Egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. A második negyedben szigorított védekezésén a hazai együttes, a zalaiak ennek eredményeként rengeteg hibával játszottak. Öt perc alatt csak 5 pontot dobtak, a szekszárdiak könnyedén húztak el (18. p. 31-21). Szünet után sem változott a játék képe. A vendéglátóknál ugyan a cserék is lehetőséget kaptak, de így sem csökkent előnyük, sőt a meccs végére 30 pont fölé nőtt.

Értékelés: Gáspár Dávid, a ZTE NKK vezetőedzője: - Jól kezdtük a mérkőzést. A második negyedben védekezést váltott a Szekszárd, ezzel nem tudtunk mit kezdeni. Csapatom mentálisan és koncentrációban visszaesett. Ismétlődött a győri forgatókönyv, ott is a második negyedben buktuk el a mérkőzést.