2024.04.16., kedd - CsongorZalaegerszeg időjárása

A vége izgalmas lett

2019. április 29. hétfő, 16:00
Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE Paks 93-85 (27-14, 22-21, 21-23, 23-27). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Zalaegerszeg, 700 néző. Jv.: Papp, Győrffy, Ádám.

ZTE: Ware (24/9), Thompson (9), Green (19/9), Szabó (11), Agafonov (14). Csere: Doktor (9/9), Bagó (8), Durázi, Gulyás. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Paks: Kovács Á. (21/9), Ruják (2), Faust (22/9), Eiligensfeld (15), Jevtovics (6). Csere: Norfleet, Medve (9/3),  Horváth K. (8/6),  Williams (12).Vezetőedző: Dzunics Branislav.

Másfél perc után esett az első kosár, amelyet  a ZTE szerzett. A hazaiak lendülete tovább tartott (4. p.: 10-2). Időt is kért Dzunics mester, a fejmosás használt. A vendégek felzárkóztak, majd egyenlítettek. (5. p.: 10-10). Ezután Bencze Tamás is magához szólította játékosait, s a ZTE  ismét megkezdte  a kosarak gyártását. A hazaiak rendkívül jól dobtak,  a vendégek pocsékul,  nőtt a különbség a két csapat között.  A második tíz perc elején pillanatok alatt nyolc pontot faragott hátrányából a Paks. A hazaiak támadásban elbizonytalanodtak (13. p.: 30-20). Nem csoda, hogy ismét jött a hazai időkérés. A ZTE visszatalált a helyes útra (15. p.: 38-20). Egy újabb vendég időkérés után ismét zárkózott a Paks. Úgy látszik, a játékosok az edzői utasításokat csak rövid ideig tartották be. A zalaiak biztosabbak voltak a negyed hajrájában biztosan vezettek.

A harmadik negyed elején a jól játszó hazai csapat tovább növelte előnyét . Doktor két hárompontosa után kis híján húsz pont volt  a ZTE előnye(35. p.: 65-46). Úgy nézett ki eldőlt  a mérkőzés. Nem így történt. A hazaiak dobó százaléka fokozatosan esett vissza.(30. p.: 70-58). A záró tíz percben jobbára  a vendégek irányítottak. Ebben a bajnokságban már sokszor jelentős előnyről vesztett a ZTE. A Paks ezúttal  két pontra is feljött (38. p:. 77-75). Williams egy dulakodás után megütötte Agafonovot és kiállították. Ha nehezen is, de e ZTE kicsikarta a győzelmet.

Egy agyonnyert találkozót tett ismét szorossá a hazai gárda. A győzelem azt jelenti, hogy  a zalaiak még ott lehetnek a legjobb nyolc között, ehhez azonban a hátralévő mérkőzéseket meg kell nyerniük.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: -  Örülök a győzelemnek. Jobban védekeztünk és támadtunk, mint az előző mérkőzéseken. Tettünk egy lépés a legjobb nyolc felé, de még sok nehéz feladat vár ránk.  Ez a siker erőt is ad.

Dzunics Branislav, a Paks vezetőedzője: - Megérdemelten nyert a ZTE, az első félidőben sok hibával játszottunk. A másodikban voltak villanásaink, de az kevés volt  a sikerhez.