2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Kár a harmadik negyedért

2020. január 19. vasárnap, 18:36
Aluinvent DVTK - ZTE NKK 87-82 (11-22, 30-25, 30-12, 16-23). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Miskolc 1200 néző. Jv.: Győrffy, Fodor, Nepp.

DVTK: Medgyessy (8/6),  Walker-Kimbrough (37/12), Kis, Goree (21),  Skorics (4). Csere: Morison (13), Pusztai (4), Katona, Zele, Kanyasi,  Szűcs. Vezetőedző: Cziczás László.

ZTE: Nagy D. (13/3), Kovács (6/6), Burkholder (14/6), Boonstra (7/3), Keyona (30/6). Csere: Horti (6),  Delics (6/6), Dömötör. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Jó védekezésével meglepte a DVTK-t a zalai csapat (4. p.: 2-7). Amig a vendégek remekül dobtak, a hazaiak rosszul, mindössze öt pontot szereztek öt perc alatt ( 5-10). Az első negyedben egyértelműen a ZTE akarata érvényesült. a második negyedben beleerősített miskolci csapat, de  de ellenfelük tartotta vele a lépést. A negyed közepén 21-29-nél  időt kért Horváth Zsófia, ami  használt (26. p.: 26-31). Két zalai hárompontos után a ZTE vezetett a szünetben. A harmadik tíz percben nagyon megszigorította védekezését a hazai csapat. A vendégek négy perc alatt mindössze 3 pontot dobtak. A házigazdák meg fordítottak (24. p.:  55-51). A záró negyedben tíz pont felett is vezetett a DVTK (35. p: 76-65). A zalai csapat nem adta fel, Delics pontjai után az utolsó percben (85-82) felzárkózott, de fordítani már nem sikerült.

Egymás után kétszer játszott élcsapat ellen jól a ZTE. A zalaiaknak ezúttal is volt esélyük a győzelemre, de a 3. negyedbeli kihagyásért nagy árat fizettek.

Horváth Zsófia, a ZTE vezetőedzője: - Jó mérkőzést játszottunk, ami biztató a jövőre nézve. Ettől függetlenül meg kell próbálni 80 pont alatt tartani az ellenfelet.  Nem lenne szabad belemennünk a rohanásba, ebből tanulnunk kell.  Hazai oldalon ezúttal is volt támadásban egy extrán teljesítő játékos.