2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Csak az a 2. negyed ne lett volna

2019. november 10. vasárnap, 13:08
Zalakerámia ZTE KK - PVSK Veolia 86-89 (26-14, 16-29, 20-22, 24-24). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1100 néző- Jv.:Földházi, Tóth C., Minár.

ZTE: Simon (1), Johnson (24/9), Williams (15/6), Djurics (8/6), Szabó (9/3).Csere: Agafonov (20), Doktor (9/9), Gulyás. Vezetőedző: Bencze Tamás.

PVSK: Pongó (11/9), Diggs(3/3), Smith (17/6), Budimir (9/3),  Aiken (16/3). Csere: Horti (2),  Csirics (15/3), Ruják (14/3) Antóni (2). Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Álomszerűen kezdte a találkozót  a ZTE,  két hárompontossal indított (2. p.: 6-0). Majd ugyancsak két triplával egyenlített a Pécs. Ismét  a ZTE percei következtek, ültek a három pontosok (4. p.: 13-6). Jött is a vendég időkérés, ami nem törte meg a zalaiak lendületét. A 9. percben Doktor két hármasa után 23-10-et mutatott az eredményjelző. A várt folytatás azonban elmaradt. A második negyed elején négy perc alatt négy pontot dobott a ZTE, a vendégek köszönték és felzárkóztak (14. p.: 30-26). Az egerszegiek játéka szétesett, a vendégek előbb egyenlítettek (17. p.: 38-38), majd - ha csak minimális különbséggel is - átvették a vezetést,. A második 10 percben a zalaiak kis híján 30 pontot kaptak, ami  mutatja, hogy  a védekezésükkel is gondok voltak.

Szünet után rövid időre átvette a vezetést a ZTE  (22. p.: 47.: 45).  Fej-fej mellett haladt két együttes, de sok volt  a hiba mindkét oldalon. Öt perc alatt összesen mindössze 15 pontot szereztek a csapatok, egyik sem tudott a másik fölé kerekedni (28. p: 59-58). A záró tíz percben már javarészt a Pécs vezetett. Érdekes volt megfigyelni, hogy a vendégek kevesebb rádobásból voltak eredményesek. A  zalaiak hiába támadtak többet,  dobásaik pontatlanok voltak. A negyed hajrájában már futott az eredmény után a hazai csapat (38. p: 80-86).  Bár  a ZTE többször is felzárkózott két pontra, fordítania nem sikerült.

A ZTE tartalékos volt, a PVSK nemzetközi mérkőzéssel a lábában érkezett  Egerszegre. A vendégek játékoskerete jobb a ZTE-nél, de pontosabb támadó játékkal, akár nyerhetett is volna a hazai csapat. A  hazaiak újabb vereséggel tartósan ott ragadtak az alsóházban.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az egyéni védekezésben sokat hibáztunk, ettől függetlenül  csak dicsérni tudom a fiúkat.. A  meccs előtt kiegyeztem volna ezzel az eredménnyel, most azonban hiányérzetem van, akár nyerhettünk is volna. A találkozót a jobb dobószázalék döntötte el a Pécs javára.

Csirke Ferenc, a PVSK vezetőedzője: - Mindkét csapat dicséretet érdemel. A két szurkolótábor is jó hangulatot csinált a csarnokban. A mérkőzés döntő momentuma volt, hogy gyenge kezdésünk után a második tíz percben sikerült fordítanunk.