Csak felzárkózásra futotta

2017. február 26. vasárnap, 11:31
szerző: B. I.
PVSK Pannonpower - Zalakerámia ZTE KK 97-89 (27-19, 27-18, 24-23, 19-29)

PVSK: Nelson (7),  Supola (4),  Smith (21/9),  Budimir (9/3),  Sejfic (33). Csere: Bíró (9/3),  Antóni (8/6),  Halász (6), Bödör. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE:  Ubilla  (15/6),  Norfleet (23/12),  Benke (15/9),  Szabó (2),  Drungilas (11). Csere:  Wright (18),  Mohácsi (5),  Kerpel-Fronius, Kis.  Vezetőedző: Bencze Tamás.

A házigazdák gyorsan elhúztak a mérkőzés elején. A ZTE még  két pontra felzárkózott (7. p.: 14-12), azonban a negyed hajrája egyértelműen  a hazaiaké volt, biztosan vezettek. A második negyedben is  a Pécs  dominált,  jóval pontosabban dobott, mint ellenfele. A  vendégek nem tudtak mit kezdeni Sejficcel,  a hazaiak centerével,  aki a negyed közepén már  16 pontnál járt. A baranyai csapat közel 70 százalékos pontossággal célzott, a  zalaiak 43 százaléknál tartottak. A harmadik negyedben tovább tartott a vendégek mélyrepülése, a negyed közepén  hússzal vezetett  a Pécs (25. p.:  67-47).  Biztos győztesnek látszott, azonban a befejező tíz percben Benke és Norfleet   hárompontosaival felzárkózott  a ZTE (33. p.: 82-70). Végül azonban a hazaiak taktikus játékkal megőrizték előnyüket.

A ZTE ezúttal is gyengén játszott, mindössze  a befejező  negyedben nyújtott elfogadható teljesítményt, ami kevés  volt   a győzelemhez. Több játékosa is mélyen tudása alatt  játszott.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Egy  félidőnyi előnyt - főleg idegenben - senkinek nem lehet adni.. A nagyszünet után igyekeztünk, de többre már nem  futotta erőnkből.