2024.05.05., vasárnap - GyörgyiZalaegerszeg időjárása

Egy extra negyed döntött

2019. december 09. hétfő, 16:56
szerző: B. I.
Zalakerámia ZTE KK - Egis Körmend 82-76 (23-21, 17-20, 26-12, 17-23). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2300 néző. Jv.: Földházi, Tőzsér, Vida.

ZTE: Bibbins (5), Johnson (9/3), Szabó (18/3), Williams (15/6), Agafonov (23). Csere: Djurics (8),  Simon (2),  Bagó (2),  Doktor, Gulyás. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Körmend: Turner (12/3), Oroszi (3/3), Ferencz (9/6), Edwards (20/6), Taylor (17). Csere: Durázi (2), Vanado (4/3), Németh, Kastrati (9/3), Takács. Vezetőedző: Matthias Zollner.

A szomszédvári rangadón repülő rajtot vettek a hazaiak, meglepték esélyesebb ellenfelüket és gyorsan elhúztak.(6. p.: 17-9). Lassan ébredezett a Körmend és a negyed hajrájában pillanatok alatt felzárkózott. A második tíz percben ádáz csata dúlt a pályán, hosszú ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. (14. p.: 30-30). Majd egy jó szériával a ZTE meglépett (17. p.: 38-31). Jött a körmendi időkérés, ami eredményes volt. A vasiak egy ponttal vezettek a szünetben. A harmadik negyedet nagyon megnyomta a ZTE. A házigazdák remekül védekeztek, mindössze 12 pontot engedélyeztek a vendégeknek, mi közben jó ritmusban támadtak és több könnyű kosarat is szereztek. A záró 10 perc közepéig még tartott a zalaiak lendülete (35. p.: 74-62). A Körmend hatalmas hajrát vágott ki, két pontra is megközelítette ellenfelét (39. p.:78-76). A hajrában viszont Szabó és Agafonov jól dobta a büntetőket és a ZTE győzött.

A szomszédvári rangadó a hagyományokhoz híven nagy csatát hozott, a hazaiaknak volt egy extra negyede, ami döntőnek bizonyult.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A csapat úgy játszott, ahogy egy ilyen meccsen kell. Két rövid időszakot leszámítva betartották a taktikát a fiúk. Agresszívek voltunk megérdemelten nyertünk.  Látható volt, hogy irányítóval más ez a játék.

Matthias Zollner, a Körmend vezetőedzője: - Tudom, hogy az ellenfél nehéz helyzetben volt. A  siker legjobbkor jött nekik. A hazaiak jól dobtak, rontotta morálunkat, hogy jól védekeztünk, mindhiába. A 19 eladott labda sok, ez is belejátszott a vereségünkbe.