2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Egyenlítés a hajrában

2018. szeptember 25. kedd, 18:56
szerző: B. I.
Vác FC - ZTE FC 1-1 (0-0). NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest, 300 néző. Jv.: Nazsa. Gólszerzők: Kákonyi (63. p.), illetve Balázs (85. p.).

ZTE: Zöldési - Kónya, Lesjak, Devecseri, Gergényi - Babati, Barczi (Balázs 81. p.), Gajdos, Hudák, Bedi (Madarász 81. p.) - Novák (Popin 57. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

A mérkőzést a Vác pályájának felújítása miatt Pesten rendezték. Az első percekben a hazaiak egy labdaeladás után kis híján megszerezték a vezetést. Többet birtokolta a labdát a ZTE, de komolyabb helyzet nélkül. Mezőnyjátékkal mulatták a csapatok az időt, a kapuk alig kerültek veszélybe. A zalaiak első kisebb lehetőségét a félidő közepén biztosan védte a hazai kapus.

Szünet után aktívabban kezdett a Vác, de támadó kedve gyorsan alább hagyott. A ZTE többet birtokolta a labdát, de a betömörülő hazaiak ellen nem igen kerültek gólhelyzetbe játékosai. Aztán az első igazán formás váci támadás gólt ért. A házigazdák szép kényszerítőzés után szerezték meg a vezetést. Nagyobb sebességre kapcsolt a zalai csapat, beszorította ellenfelét. A gólszerzés azonban a kisebb lehetőségek ellenére sem akart összejönni, vagy a hazai kapus védett, vagy rosszul céloztak a ZTE játékosai. A hajrában a csereként beállt Balázs góljával mentett pontot a ZTE.  Ezután akár a győzelmet is megszerezhette volna, de Babati buktatását csak a játékvezető nem látta 11-esnek.

Közepes színvonalú mérkőzésen mindkét csapat sok hibával játszott. A vendégeknek valamivel több helyzetük adódott, de végül örülniük kellett a döntetlennek. A Vác ellen több éve tartó nyeretlenségi sorozat ezúttal sem szakadt meg.

Dobos Barna, a ZTE vezetőedzője: - Megérdemeltük volna a győzelmet, uraltuk a mérkőzést. Egy védelmi hiba után futottunk az eredmény után. Az egy pontra mindenképpen rászolgáltunk.