2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Egyre távolabb a rájátszás

2019. április 25. csütörtök, 18:31
Szerző és fotó: B. I.
Sopron KC - Zalakerámia ZTE KK 70-66 (17-22, 23-13, 15-16, 15-15). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Sopron, 700 néző. Jv.: Kapitány, Praksch, Söjtöry.

Sopron: Warner (22/6), Lemar (20/6), Takács N.(7/6), Wiggins (8), Gordon (13). Csere: Supola, Werner, Dénes, Molnár. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

ZTE: Ware (18/12), Thompson (8),  Green (8/6), Szabó (16/3),  Agafonov (5), Csere: Durázi (9/3),  Bagó (2), Gulyás, Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A találkozó elején több mint másfél percen át nem esett kosár. ami nemcsak a jó védekezésnek volt köszönhető, a csapatok pontatlanul is dobtak. A hazaiak törték meg a „kosárcsendet”, a ZTE hárompontossal válaszolt.  Fej-fej mellett haladtak a csapatok (4. p.: 7-7).  A negyed hajrájában a ZTE dobott pontosabban és öt ponttal vezetett (10. p.: 17-22). A második tíz perc elején tovább tartott a vendégek lendülete (13. p.: 19-29). Hazai időkérés után megkezdte  a Sopron a felzárkózást. A zalaiak három perc alatt mindössze két kosarat szereztek. A házigazdák előbb egyenlítettek, majd játszi könnyedséggel elhúztak (19. p.: 40-31).  A zalaiak támadásban nagyon visszaestek.

A nagyszünet után tovább robogott a hazai csapat. A ZTE játékosai négy perc alatt mindössze 3 pontot dobtak, a Sopron elhúzott (23. p.: 53-38). Ezután a hazaiak visszavettek a tempóból, amelyet  a vendégek kihasználtak, megkezdték a felzárkózást. A negyed végén 55-51-re jött fel a ZTE. Érdekes volt megfigyelni, hogy amikor a ZTE center nélkül játszott - Agafonov és Bagó is a kispadon ült - sikerült a felzárkózás. A vendégek rövid időre a vezetést is átvették (35. p.: 59-60).   Hazai időkérés után megtört a zalaiak lendülete. Igaz a házigazdák nem húztak el, de magabiztosan tartották pár pontos előnyüket és megnyerték a mérkőzést.

A zalaiak támadó játékáról mindent elmond, hogy ezúttal Ware és Szabó jutott 10 pont fölé, Agafonov továbbra is gyengélkedik. Az újabb vereség azt jelenti, hogy a ZTE minden bizonnyal nem kerül a legjobb nyolc közé az idei bajnokságban.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Hullámzó mérkőzést játszottunk, amin a védekezés dominált. Mindkét együttes felkészült a másikból. Az esélyünk a nyolcba jutásra elszállt, de ettől függetlenül a hátra lévő mérkőzéseken a győzelemre játszunk. Történtek már csodák ebben a bajnokságban.