2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Értékes pontokat vesztettek

2018. szeptember 17. hétfő, 08:44
ZTE FC - Balmazújváros Kamilla Gyógyfürdő 2-2 (2-1). NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2134 néző. Jv.: Zierkelbach. Gólszerzők: Babati (4. p.), Kónya (30. p.), illetve Óvári (28. p.), Berki (64. p.).

ZTE: Zöldesi - Kónya, Lesjak, Devecseri, Gergényi – Babati, Kiss M. (Szökrönyös 46. p.), Madarász (Balázs 72. p.), Gajdos, Bedi – Novák (Popin 56. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

Dobos Barna először foglalt helyet a ZTE kispadján. A ZTE remekül kezdte a találkozót, Babati szólója után gyorsan megszerezte a vezetést. A lendület azonban érthetetlen módon gyorsan megtört. A vendégek letámadtak, ami nem ízlett a ZTE-nek. A hazaiak nem tudták megtartani a labdát, így „levegőben lógott” a vendégek egyenlítő gólja, ami Kis M. hibája után meg is született. Sokáig nem örülhetett az egyenlítésnek a vendégcsapat. Egy védőkről levágódó labda után bombagóllal szerzett ismét vezetést a ZTE. Az újabb hazai gól után sem változott a játék képe. A félidő hajrájában Zöldesi védett bravúrral.

Szünet után is beszorította ellenfelét a Balmazújváros. A hazaiak továbbra sem tudták megtartani a labdát,  helyzetbe sem tudtak kerülni. Egy újabb védelmi hiba után ismét egyenlítettek a vendégek. A Balmazújváros megelégedett az egy ponttal, visszaállt. A ZTE többször eljutott a kapuig, azonban eredménytelenül. Csupán egy közeli szabadrúgásból Babati lőtt fölé.

A ZTE-nek ismét nem sikerült nyernie hazai pályán, értékes pontokat vesztett.

Dobos Barna, a ZTE vezetőedzője: - Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan megszereztük a vezetést. Az első 45 percben megszerezhettük volna a győzelmet, a másodikban nem.

Horváth Ferenc, a Balmazújváros vezetőedzője: - Statisztának vártak bennünket, kis híján főszereplők lettünk. Többet birtokoltuk a labdát ellenfelünknél, jobban is játszottunk.