2024.05.02., csütörtök - ZsigmondZalaegerszeg időjárása

Esélyesek voltak, biztosan győztek

2019. december 08. vasárnap, 16:52
ELTE BEAC Újbuda - ZTE NKK 71-94 (14-30, 24-19, 20-25, 13-20). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 150 néző. Jv.: Pozsonyi, Lengyel, Sallai.

BEAC: Lia (3), Mérész (7), Galántai (12/3), Laklóth (18/3), Fogg (5). Csere: Juhász (8), György (10), Zsámár, Orosz, Szabó II. (8), Tóth. Vezetőedző: Balogh Judit.

ZTE: Nagy D. (12/6), Boonstra (10/3), Kovács (3/3), Burkholder (15/6), Horti (12). Csere: Keyona (25), Delics (10/3),  Jurkó (2), Preisinger, Kuttor (5/3),  Dömötör. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Az első negyedet uralták a vendégek, jól védekeztek, volt ritmusa a támadójátékuknak és magabiztosan vezettek. A folytatásban lazítottak a védekezésükön, amit a hazaiak könyörtelenül kihasználtak, és tíz pont környékére felzárkóztak.  A nagyszünet után egy Delics 3 pontos és egy dupla után ismét nőtt a vendégek előnye. A ZTE ismét jól védekezett és nem hagyta, hogy a BEAC reménykedjen. A befejező tíz percben is a vendégek uralták a találkozót. Horváth Zsófia valamennyi játékosát pályára küldte, így is biztosan vezetett a ZTE.

A zalaiak esélyeshez méltóan játszva érvényesítették a papírformát.

Horváth Zsófia, a ZTE vezetőedzője: - Jól kezdtük a mérkőzést, de a második negyedben kiengedtünk, amit a jövőben nem tehetünk meg. Összességében elégedett vagyok, de a védekezésünket tovább szeretném javítani.