2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Esélyünk sem volt a győzelemre

2019. április 07. vasárnap, 12:25
Zalakerámia ZTE KK - PVSK Veolia 73-95 (17-27, 21-25, 18-19, 17-24). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg 1200 néző. Jv.: Papp, dr. Mészáros, Goda.

ZTE: Ware (10/6), Thompson (16/6), Green (20/3), Szabó (6), Agafanov (8). Csere: Doktor (9/3), Bagó (5), Farkas. Vezetőedző: Bencze Tamás.

PVSK: Taylor (18/9), Budimir (13), Pongó (20/9), Csirics (18/9), Horti (13/3). Csere: Wrigth (8), Demeter (2),  Bíró, Benke (3/3), Olasz (1). Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók. A ZTE-ben Pappra sérülés, Durázira betegség miatt nem számíthatott Bencze Tamás, vendégeknél Antóni és Simon hiányzott.

A mérkőzés elején három percig fej-fej mellett haladt a két csapat (3. p.: 9-9). Egy hárompontos volt a jeladás a vendégek részéről, hogy ideje belehúzni (6. p. :9-18). Ettől kezdve  a ZTE futott az eredmény után. A pécsiek az első negyedben 60 százalék feletti pontossággal céloztak. A második tíz perc elején egy jó szériával öt pontra feljött a ZTE (12. p.:22-27). Egy időkérés után ismét nőtt a PVSK előnye. A zalaiak minden  felzárkózási kísérletét könnyedén verte vissza a vendégcsapat. A félidő közepén ismét hat pontra jött fel a házigazda (15.p.: 34-40). A másik oldalról ismét jött az időkérés, utána 3 hárompontos és jelentőssé vált a PVSK vezetése (20. p.: 37-49). Szünet után sem javult a hazaiak játéka, esélyük sem volt  a fordításra (22. p.: 40-60). Szabót a negyed elején egy technikai után kipontozták a játékvezetők, így még távolabbra került a hőn áhított győzelem. Rendkívül gyengén játszott a zalai csapat. Kis túlzással  a Pécs akkor dobott pontot, amikor akart. Az utolsó negyed elején még feljött  10 pont környékére  a házigazda (31. p.: 60-71). Ezzel azonban el is lőtte puskaporát. Egy újabb időkérés után ismét beleerősített a Pécs (35. p.: 60-82). A hajrában a hazaiaknál a cserék is játéklehetőséget, a vendégek is visszavettek a tempóból, de uralták a találkozót.

A mérkőzés első öt percét leszámítva végig a PVSK irányított, a hazaiaknak esélye sem volt a győzelemre. A ZTE veresége ellenére  még bekerült a középházba. A nyolcba kerüléshez viszont óriásit kell javulnia a csapatnak.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője:- Nagyon ideges vagyok, becsapva érzem magam. Ha egy taktika nem működik, az edző a hibája, ha a játékosok nem hajtják végre a megbeszélteket, az a csapat sara.  Nálunk ma ez történt, aminek következményei lesznek.

Csirke Ferenc, a PVSK vezetőedzője: - Gratulálok a csapatnak, nagy siker számunkra a felsőház, s hogy az 5. helynél hátrább már nem végezhetünk. Két napig nem akarunk kosárlabdával foglalkozni.