2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

A második félidő döntött

2018. október 28. vasárnap, 16:26
Falco Vulcano Energia KC - Zalakerámia ZTE KK 88-75 ( 17-19, 20-19, 29-18, 22-19). NB I_es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szombathely, 3000 néző. Jv.: Cziffra, Söjtöry, Mészáros.

Falco: Cury (9/3), Norfleet (6), Váradi (12/6), Bruinsma (19/9), Reddic (16), Csere: Tóth (16), Balmatovics (10/6), Bíró. Vezetőedző: Gasper Okorn.

ZTE: Ware (25/15), Thompson (2), Gliebov (9/3), Szabó (12/6), Agafanov (16). Csere: Durázi (10/3), Doktor (1), , Papp, Bagó, Gulyás, Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Bekezdett a hazai csapat, 6-0-ra is vezetett, a ZTE Ware hármasával szerezte első pontjait. Ezután átvette az irányítást az egerszegi csapat, Durázi bátran játszott az első negyedben, kilenc pontot szerzett. (6. p.: 10-13). A vendégek továbbra is bátran játszottak és javarészt vezettek az első negyed során. A második tíz percben is inkább a ZTE akarata érvényesült. Szabó 3 pontosa után öt ponttal vezetett (15. p.: 24-29). A vendégek ebben az időszakban jól dobtak és jól védekeztek. Egy hazai időkérés után felzárkózott a Falco, de a ZTE még vezetett a nagyszünetben.

A harmadik negyed elején meglépett a hazai csapat (25. p.: 56-47). A ZTE-ben ekkor szinte csak Ware dobott pontot. A zalaiak támadásban elbizonytalanodtak, míg a házigazdák feljavultak. (28. p.: 64-54). A záró tíz perc elején tovább nőtt a Falco előny (32. p.: 75-58). Visszaállt a ZTE kezdő ötöse, csökkent a hátrány, de minden felzárkózási kísérletet visszavert a Falco. Nagyot küzdve a zalaiak feljöttek nyolc pontra (36. p.: 78-70), de Balmazovics 3 pontosa után már nem volt remény a fordításra.

Becsülettel helytállt a jobb játékoskerettel rendelkező Falco otthonában a ZTE. A zalaiak támadójátékában nagyon hiányoztak Thompson és a fiatalok pontjai.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A második félidő alapján megérdemelten nyert a Falco. A harmadik negyedben dőlt el a találkozó, ekkor jól dobott ellenfelünk. A negyedik negyedben többször felzárkóztunk, de a kritikus helyzetekben rossz döntéseket hoztunk.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Fiatal csapatunk jól helytállt. Szünet után a harmadik negyedben jól dobott a Falco, ez döntött a hazai csapat javára.