Férfi kosárlabda: bravúros győzelem

2021. január 11. hétfő, 19:36
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK – Szolnoki Olajbányász 89-86 (26-16, 21-27, 22-19, 20-24)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, (zártkapus találkozó). Jv.: Papp, Farkas, Nyilas.
ZTE: Duren (17/6), Delas (7/3), Plézer (4/3),  Vuko (18/6), Gleen(10). csere: Donaldson (9/3), Simon (4),  Bonifert (7/3), Szabó (13/9), Völgyi. Megbízott vezetőedző: Heinrich Róbert.
Szolnok: Pongó (15/9), Badzim (15/12),Rudner (3/3), Subotic (30/12),  Cakarun (9). Csere: Warner (6), Kovács (4), Juhos (4),  Pallai, Zsiros. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Három pontossal nyitott a ZTE, de a Szolnok kettessel válaszolt. A negyed közepéig fej-fej mellett haladt a két csapat (5.p.:  16-14). A folytatásban feljavult a ZTE védekezése, és elhúzott ellenfelétől a házigazda (10. p.: 26-16). A  második tíz perc során egy darabig a zalaiak akarata érvényesült .(14. p.: 34-27). Szolnoki időkérés után egyenlített a vendégcsapat (16. p.: 36-36). A negyed hajrájában a ZTE szerzett pár pontos előnyt. Fordulás után továbbra is lendületben maradt a házigazda. Jól védekezett, és növelte előnyét (25. p: 59.49). . A Szolnok egy-egy jól időzített 3 pontossal megközelítette ellenfelét, fordítania nem sikerült (30. p.: 69-62). A záró tíz percre alaposan feljavult a Tisza-parti csapat. Jóval kevesebb tiszta dobást engedélyezett a ZTE-nek, mi közben 3 pontosokkal felzárkózott, és egyenlített (37. p. 79-79). Aztán jött a hazai csapat rutinos játékosa Szabó, két triplát is bedobott. A meccsben tartotta a ZTE-t. Tizenöt  másod perccel a vége előtt 87-84-es hazai vezetésnél eladta a labdát a vendégcsapat, és biztossá vált a zalaiak sikere.