Gondok a lepattanó labdákkal, így vereség

2020. december 24. csütörtök, 09:42
Szerző: Bedő István
Alba Fehérvár-Zalakerámia ZTE KK 101-93 (23-26, 30-19, 26-24, 22-24)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Székesfehérvár, (zártkapus találkozó). Jv.: Győrffy P., Ádám, Mészáros dr.
Alba Fehérvár: Ahmad (25/3), Lukács N., Vojvoda (17/12), Davis (24/9), Cury (15/9). Csere: Omeneka (6), Turner (8), Balsay (6/3). Vezetőedző: Forray Gábor.
ZTE::Duren (10/3), Bonifert (69,  Vuko (22/6),  Deles (12/12),  Gleen (15). Csere: Simon (8/6), Donaldson (9/3), Szabó (9/9), Völgyi (2), Polster, Plézer. Megbizott vezetőedző: Heinrich Róbert.

A ZTE szerzett vezetést Glenn kosarával, hazai oldalon Vojvoda gyorsan válaszolt. Az első tíz percben javarészt a zalaiak vezettek pár ponttal, az esélyesebb hazaiak ellen. Mindkét oldalon lazább volt a védekezés, sok kosár esett. A dobópárbajban a ZTE helytállt, Delas a 13. percen már negyedik három pontosát szerezte. Fej-fej mellett haladt a két csapat. (15. p.: 36-36). A második negyed hátralévő idejében. A zalaiak pontatlanabbul dobtak, több labdát adtak el. Az első félidő végére nyolc pont lett a hazaiak előnye (20. p.: 53-45). Fordulás után még egy darabig egymás mellett haladt a két csapat. Aztán a hazaiak Vojvoda vezérletével több 3 pontos kosarat szereztek (23. p.: 63-50). Időt kért a ZTE, ami nem sokat ért. Igaz a zalaiak többször tíz pont alá jöttek (33. p.: 81-75). A fordítás elmaradt. A hazaiak valamivel pontosabban dobtak a vendégeknél. A lepattanó labdák megszerzésében fölényesen nyertek a fehérváriak 37-23-ra, így több kosarat szereztek második szándékkal.
Összességében a jobb játékoskerettel rendelkező hazaiak megérdemelten nyertek, a ZTE becsülettel helytállt.