2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Gyenge védekezés, súlyos vereség

2019. április 11. csütörtök, 19:00
Szerző és fotó: Nemes Norbert
Atomerőmű SE Paks - Zalakerámia ZTE KK 100-86 (30-19, 25-25, 33-15, 12-27). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás, középház. Paks, 700 néző. Jv.:Kapitány, Söjtöry, Nyilas.

Paks: Kovács Á. (14/6), Faust (9), Henton (28/15), Eiligensfeld (14), Jevtovics (12/3). Csere:  Horváth K. (7/6),  Ruják (9/39,  Williams (1),  Medve (6/3). vezetőedző: Dzunics Branislav.

ZTE: Thompson (17/3),  Doktor (2),  Green (18/6),  Szabó (16/6), Agafanov (4), Csere: Gulyás (8/6), Durázi (3),  Bagó (13), Kis R. (5/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

A ZTE erősen tartalékosan lépett pályára, Papp mellett már Ware is hiányzott sérülés miatt. Egy labdaeladás után a Paks  hárompontossal szerzett vezetést. A hazaiak  irányították a játékot (2. p: 7-2), de a vendégek hárompontosok révén felzárkóztak és rövid időre átvették a vezetést is (4.: 9-11). Gyorsan fordított azonban a hazai csapat, eladott labdák, pontatlan dobások a vendégeknél és egy perc alatt már hét ponttal vezetett (5.p. : 18-11). Bencze Tamás időkéréssel próbálta megtörni a paksiak lendületét, nem sok sikerrel. Állandósult a hazai csapat  tízpontos előnye. Néha-néha a ZTE hét pontra felzárkózott (15. p.:42-35), de  vendéglátók erősítettek és játszi könnyedséggel húztak el. Magabiztosan őrizték  10 pontos előnyüket.

Fordulás után tovább robogott a hazai csapata negyed közepére meglett a 20 pontos előnyük. (25. p.: 74-54).  A vendégek védekezése enyhén szólva sok kívánnivalót hagyott maga után, . tíz perc alatt Ismét 30 pontot kaptak. A negyed végére  30 pontos előny közelébe érkezett a Paks (30. p.: 88-59). A záró tíz percben jelentős előnyük birtokában kiengedtek a vendéglátók, az egerszegieknek sikerült csökkenteniük hátrányukat.

A tartalékos ZTE-nek esélyes sem volt  a győzelemre. A vereség mellett az is fájó, hogy mentálisan egy teljesen szétesett csapat benyomását keltette. A védekezés ezúttal is  nagyon gyenge volt. A csapatnál valami tenni kell, ha komolyan gondolják az első nyolcba kerülést.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: -  Arra készültünk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Ware hiányában nem maradt hátul emberünk. Megérdemelten nyert  a Paks, a harmadik negyedben dőlt el a mérkőzés. Remélem, hogy irányítónk visszatér, akkor ütőképesebbek lehetünk.