Rövidhírek
Gyermekpornográfia – a tanárok jelentették a cselekményt
A 2021 augusztusában a vádlott egy közösségi média felületén keresztül ismerkedett meg az akkor 12 éves sértettel. A következő hónapokban több fórumon is beszélgetést kezdeményezett vele, a bizalmába férkőzött és rávette, hogy készítsen magáról pornográf tartalmú fényképeket és videókat. A lányról készült felvételeket a férfi a mobiltelefonján tárolta. 2022 márciusában további fotókat kért a sértettől, aki ennek már nem tett eleget. Emiatt a férfi több korábbi videót is elküldött a közösségi oldalakon a lány osztálytársainak. Az esetről a tanári kar is értesült, s bejelentést tettek a rendőrségen.
A vádlott a mobiltelefonján a sértettről készült felvételeken kívül három olyan – ismeretlen személyt mutató – videót is tárolt, amelyek súlyosan szeméremsértő helyzetben ábrázoltak 12 év alatti gyermekeket.
A bűnösségét beismerő és a tárgyaláshoz való jogáról lemondó vádlottat a Keszthelyi Járásbíróság 2024. március 14. napján bűnösnek mondta ki 2 rendbeli gyermekpornográfia bűntettében - mivel megszerezte és tárolta, illetve továbbküldte a felvételeket. Ezért halmazati büntetésül 2 év börtönre ítélte, amelynek végrehajtását 4 év próbaidőre felfüggesztette. Ezen kívül végleges hatállyal eltiltotta minden olyan foglalkozás, illetve egyéb tevékenység gyakorlásától, amelynek keretében 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban állna.
Az ítéletet a felek tudomásul vették, így az jogerős - tájékoztatott dr. Bartalné dr. Mentes Judit, a Zalaegerszegi Törvényszék sajtószóvivője.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit