Hiába az edzőváltás, így is vereség

2021. március 21. vasárnap, 13:15
Szerző: Bedő István
PVSK Veolia – Zalakerámia ZTE KK 83-76 (22-14, 14-26, 26-23, 21-13)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Pécs. (zártkapus találkozó) Jv.: Cziffra, Tóth C., Goda.
PVSK: Ruják (17/9), Budimir (8/6), Carev (5/3), Brkics (14), Lewis (12). Csere: Fudenburk (21/12), Meleg, Krivacsevics (3/3), Demeter (3/3), Dragasevics. Vezetőedző: Dragan Alekszics.
ZTE: Duren (18/12), Donaldson (4), Bonifert, Szabó (13), Vuko (13/3). Csere: Gleen (8), Wiggs (12/3), Völgyi, Simon (3/3), Polster (5/3). Vezetőedző: Heinrich Róbert.

Remekül kezdett a hazai csapat, az első negyedben 3 pontosok sorát dobta, és ellépett a zalaiaktól.  A második tíz percre összekapta magát a ZTE, előbb egyenlítettek (17. p.: 29-29), aztán átvették a vezetést a nagy szünetre. A harmadik tíz perc elején még tartott a vendégcsapat lendülete, vezetett (22. p.: (38-44).  A hazaiak egy időkérés után átvették a vezetést. A vendégoldalon is következett egy időkérés, ami hasznosnak bizonyult, a záró tíz perc előtt vezetett a ZTE egy ponttal (30. p.: 62-63).  A záró tíz perc ismét a hazaiaké volt, játszi könnyedséggel fordítottak (35. p.: 75-67). Hiába kért ismét időt Heinrich Róbert, ezúttal az edző tanácsok nem hatottak, ismét kikapott a ZTE.
Hiába történt edzőváltás a ZTE ezúttal sem tudta átlépni saját árnyékát. A legszembetűnőbb volt, hogy a pécsiek dobó százaléka 20 egységgel volt jobb.