2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Hullámzó játékkal

2020. február 16. vasárnap, 13:44
ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 92-79 (21-21, 23-16, 18-23, 30-19). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Tőzsér, Söjtöry, Vida.

ZTE: Nagy D. (17), Boonstra (6), Burkholder (23/9), Kovács G. (9), Horti (18). Csere: Kuttor (13/3), Delics (6). Vezetőedző: Horváth Zsófia.

PINKK: Teyer (6), Szűcs (3), Yurkevichus (5), Stach (19), Landy (26). Csere: Jahni (6), Mandics (10/3), Kovács K., Vári (4). Vezetőedző: Vanja Milkovics.

Az egerszegiektől ugyan hiányzott Keyona, az egyik legjobb pontszerző, így is a ZTE volt a mérkőzés esélyese. A vendégek szereztek vezetést, de gyorsan fordított a hazai csapat (7. p. 17-11). Kiengedtek hazaiak, a felkínált lehetőséggel éltek a vendégek, egyenlítettek a negyed végére. A második tíz perc elején folytatódott a PINKK lendülete (12. p.: 22-28). Egy időkérés után Horváth Zsófia rendezte a sorokat. A ZTE előbb egyenlített, majd átvette a vezetést. A harmadik tíz percben is folytatódott a hazaiak hullámzó játéka, a negyed elején már tíz ponttal is vezettek (22. p.: 49-39). Utána ismét pontatlanná vált a ZTE támadójátéka, a vendégek ismét felzárkóztak. (28. p.: 54-50). A záró tíz percben a fáradni látszó PINKK ellen támadásban javult fel a ZTE és biztosan nyerte a találkozót, hozta a kötelezőt.

Horváth Zsófia, ZTE NKK vezetőedzője: – Nagyon örülök a győzelemnek. Tudtuk, nehéz mérkőzés lesz Keyona nélkül, mindenkinek hozzá kellett tenni egy kis pluszt. Sok hibával játszottunk. Volt 18 eladott labdánk és az alacsonyabb ellenfél 10 támadó lepattanót is leszedett. Jobb csapat ellen a mai játék kevés lesz.

Vanja Milkovics, a PINKK vezetőedzője: - Több olyan mérkőzésünk volt - közte a mai - amelyen jól küzdöttünk, de nem sikerült nyernünk. Nem vagyok elégedett a védekezésünkkel, több mint 90 pontot kaptunk. A bent maradáshoz többször kell győznünk.