2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Ismét a hullámvasúton

2018. április 16. hétfő, 11:20
PVSK-VEOLIA - Zalakerámia ZTE KK 106-95 (23-26, 34-22, 16-30, 33-17). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Pécs, 1200 néző. Jv.: Tőzsér, Jakab, Goda.

PVSK: Durham (20/3), Brooks (33/12), Antóni (8/6), Budimir (22/12), Sarlija (7). Csere: Harazin (8),  Simon (1), Supola (7), Bíró. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Kinney (9/3), Vaughn (22/9), Benke (13/3),  Szabó (14/12), Radics (11). Csere: Mohácsi (5/3), Horváth Á. (9/9),  Mikovics (9), Kis (3/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első negyedben kevés hangsúlyt fektettek a védekezésre  a csapatok. Mindkét oldalon sok pont esett, a ZTE célzott valamivel pontosabban, így vezetett. A második tíz percre a hazaiak támadójátéka feljavult, a ZTE-é visszaesett.  A házigazdák jól dobták a 3 pontosokat, két amerikai légiósuk gondoskodott a pontgyártásról és a visszaeső ZTE ellen könnyedén fordítottak. A harmadik negyedben  visszatalált a helyes útra a zalai csapat. A 28. percben utolérte ellenfelét (69-69). A negyed hátra lévő két percében főleg Vaughn pontjaival öt ponttal vezetett a negyed végén.  A záró tíz perc első 4 percében mindössze két pontot dobott a zalai csapat, emellett védekezése is szétesett. Egy Benke dupla és egy büntető után még  (35. p.86-83) visszajött a mérkőzésbe, de utána eladott labdák és pontatlan dobások után biztosan nyert a PVSK.

Az idénybeli átlagformáját ezúttal is hozta a zalai csapat, rossz periódusokat jók követték. A rossz ezúttal a végére került és újabb vereség lett a vége.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Sok oka volt, hogy nem győztünk. Igazi hullámvasút volt játékunk. Ráadásul a 3. negyedben Kinneyt is elvesztettük, borda fájdalmak miatt kórházba kellett szállítani.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - A harmadik negyed végén még vezettünk, de amelyik csapat idegenben száz pont felett kap, annak  nincsen esélye a győzelemre.