2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Kár a második negyedért

2017. április 03. hétfő, 10:30
Szerző: Bedő István
Egis Körmend - Zalakerámia ZTE KK 86-81 (26-23, 28-13, 13-27, 19-18). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, középszakasz, felsőház. Körmend, 2000 néző. Jv.: Kapitány, Győrffy, Praksch.

Körmend: Petty (13/3), Allen (23/9), Kromak (16/9),  Ferencz, Csorvási (16). Csere: Dickerson (7/3), Smith (11), Németh. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

ZTE: Ubilla (14/9), Norfleet (14), Szabó (8/3), Benke (19/6), Drungilas (16). Csere: Mohácsi (3/3), Wrigith (3),  Kis (4). Vezetőedző: BenczeTamás.

Az első tíz percben - bár a hazaiak vezettek - a ZTE lőtávolban tartotta magát (5. p.: 13-9). A negyed második öt percében sem változott a helyzet. A második tíz percben a  zalaiak elvesztették  a  fonalat. A Körmend sokat dobhatott tiszta helyzetből, eredményesen. A ZTE támadójátéka  csapnivalóan rossz volt, hat perc alatt hat pont dobott. Nem csoda, hogy  a vasi együttes elhúzott (16. p.: 46-29).. A félidő végén kis híján  20 ponttal vezetett a Körmend (20. p.: 54-36).

A harmadik negyedben nagyot változott a  játék képe.. Összeállt a vendégek  védekezése, és fokozatosan  ledolgozták hátrányukat (24. p.: 56-49). A negyed  végén mindössze 4 pont volt  a Körmend előnye. A záró tíz percben ismét  a vasiak kapták el a ritmust (36. p.: 81-73). A ZTE Ubilla és Benke pontjaival azonban felzárkózott ( 39. p.: 83-81). A meccs labdát Drungilas kihagyta, Petty bedobta a hármast, nyert a Körmend.

A ZTE harmadik játékrészben nagy előnyt adott a hazaiaknak. Nagyot küzdve visszajött  ugyan a mérkőzésbe, de a koncentráció nem tartott ki a  mérkőzés végéig.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A megbeszéltek szerint kezdtük a  mérkőzést. A második negyedben  a Körmend extrán  dobott. A szünetben rendeztük  a sorokat, ha végig kitart a koncentrációnk, talán nyerhettünk volna.

Mohácsi Máté, a ZTE játékosa: - A második negyedben nagyon elengedtük a Körmendet. Nagyot küzdve  visszajöttünk a mérkőzésbe,  a fordításra azonban már nem maradt erőnk