Kosárlabda: magabiztos vendégsiker

2020. november 17. kedd, 08:28
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK – Soproni KC 79-93 (20-26, 18-22, 21-29, 20-16)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg (zárt kapus találkozó). Jv.: Cziffra, Tőzsér, Minár.
ZTE: Simon (9), Bonifert (11/9),  Delas (7/6), Vuko (20/6), Glenn (12). Csere: Szabó (4), Polster, Plézer (11/6), Völgyi. Vezetőedző: Ante Nazor.
Sopron: Jackson (16/9) Thompson (20/12), Fazekas (7), Borisov (20/12), Wideman (20). Csere: Jogela (11), Sitku, Werner, Popadics: Vezetőedző: Konstantinos Felvarakis.

A ZTE-ből hiányzott az Oroszlány ellen megsérült Duren. A másik oldalon Supola nem lépett pályára.
A vendégek egy két pontos kosárral szerezték meg a vezetést a ZTE 3 pontossal válaszolt.  Ezután felváltva vezettek a csapatok, egyiknek sem sikerült elhúznia a másiktól.(7. p.: 15-15). A negyed hajrájában, és a folytatásban is Thompson, a ZTE egykori játékosa szórta a triplákat, egymás után hármat dobott, a vendégek elhúztak (11. p.:20-29). A házigazdák 3 és fél percig nem találtak a gyűrűbe, tíz pont fölé nőtt a Sopron előnye. (14. p.: 20-33). Hazai oldalon Bonifert törte meg a „kosárcsendet”, majd Vuko pontjaival felzárkózott a ZTE. A fellángolás rövid ideig tartott. A vendégek gyorsan visszaállították tíz pontos vezetésüket (20. p: 38-48).
A nagy szünet után tovább robogott a vendégcsapat (22. p.: 40-55). A ZTE támadásban továbbra is gyengélkedett. Hűség városának csapata tovább növelte előnyét. Hazai oldalon sok volt a labda eladás, és a vendégek mindkét palánk alatt rendre begyűjtötték a lepattanó labdákat. Húsz pont is volt a két csapat között (29. p.: 52-72). A záró tíz percben jelentős előnye birtokában a Sopron visszavett a tempóból vagy a ZTE javult fel, néző pont kérdése. Mindenesetre a befejezés előtt négy perccel  kilenc pontra zárkózott fel a ZTE. A vendégek azonban egy-egy jókor dobott kosárral lehűtötték a zalaiakat.
A Sopron végig irányított a mérkőzés során, teljesen megérdemelte a győzelmet.