2024.04.23., kedd - BélaZalaegerszeg időjárása

Kosárlabdában vereség, fociban pontszerzés

2021. március 08. hétfő, 10:04
Szerző: Bedő István
Összefoglaló a Zalakerámia ZTE KK – Kaposvári KK 69-103 (18-31, 20-25, 11-18, 20-29) és a ZTE FC – Ferencvárosi TC 2-2 (1-0) mérkőzéseiről.

Megalázó vereség a riválistól

Zalakerámia ZTE KK – Kaposvári KK 69-103 (18-31, 20-25, 11-18, 20-29)
NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, (zártkapus találkozó). Jv.: Kapitány, Nagy V., Boros.

ZTE: Duren (5/3), Donaldson (24/18), Wiggs (8/6), Vuko (4), Völgyi (2). Csere: Simon (3/3), Polster (5/3), Bonifert (2), Szabó (4), Gleen (12). Vezetőedző: Luca Bechi.
Kaposvár: Curry (13/9), Krnjajski (5), Rivers (18/6), Hendlein (14), Allen (21). Csere: Révész (17), Miliszavljevics (13/6), Plézer (2), Puska, Bogdán. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Az előző fordulóban, Jászberényben hosszú idő után nyert a ZTE. A szurkolók a Kaposvár ellen várták a folytatást, az újabb rivális ellen. Nagyot kellet az egerszegi kosárlabda barátainak csalódni. A vendég somogyiak a mérkőzés kezdetétől irányítottak, kis túlzással mondva, akkor dobtak pontot, amikor akartak. A ZTE szétesően, elképzelés nélkül játszott, és hazai pályán szenvedett megalázó vereséget, közvetlen riválisától. A mérkőzés statisztikájából két tényezőt kiragadva látni lehet a súlyos vereség okainak egy részét. A vendégek 68 százalékosan, a zalaiak 38 százalékkal dobtak. Az asszisz(gól) passzok különbsége is figyelemre méltó hazai oldalon 11, a vendégoldalon 30.
A nagy különbségű vereség rávilágít, nagy a baj ZTE-nél.

Pontszerzés a bajnok ellen

ZTE FC – Ferencvárosi TC 2-2 (1-0)
NB I-es labdarúgó-mérkőzés (zártkapus találkozó). Zalaegerszeg. Jv.: Káprály (Szalai, Vígh-Tarsonyi).
ZTE: Gyurján – Tanasin, Lesjak, Bobál G. Németh E., Bedi (Zimonyi 89. p.) –Vass (Szalay S. 88. p.), Tajti (Kovács 92. p.), Sankovics – Koszta, Futács. Vezetőedző: Boér Gábor.
FTC: Dibusz – Wingo (Lovrencsics 76.p.), Dvali, Mmaee, Civic – Szomália, Sigér, Haraisvili (Tokmac 65. p.) -  Zubkov (Gera 84. p.), Uzomi (Mak 76. p.) Boli (Baturina 84. p.) Vezetőedző: Szerhij Rebrov.
Gólszerző: Koszta (5. p.), Futács (11-esből, 67. p.), illetve Boli (50, p., 65. p.).

A ZTE továbbra is tartalékosan lépett pályára, Ferencváros több kulcsemberét pihentette. Fradi fölény jegyében teltek az első percek. Az 5. percben még is a ZTE szerzett vezetést. Futács ugratta ki Kosztát, aki a kifutó Dibusz mellett lőtt a hosszú sarokba, 1-0. A folytatásban Gyurján védett kétszer is bravúrral. A zalai csapat jól védekezett igazán nem került helyzetbe a fővárosi együttes. A félidő utolsó percében, a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól. Szünet után gyorsan egyenlített a nagy lendülettel kezdő Ferencváros. Az 50. percben, jobb oldali beadást Boli a rosszul kimozduló Gyurján mellett lőtt a kapuba, 1-1. Lendületben maradt a fővárosi csapat. A ZTE nem tudta megtartani a labdát. A 65. percben már vezetett a Ferencváros, ismét egy jobb oldali beadás után, Boli előzte meg a hazai védőket, és a kapu közepébe lőtt, 1-2. Szerencsére a ZTE második támadása ismét góllal zárult. A 67. percben Futácsot buktatták a 16-son beül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntető a sértett biztosan lőtte a kapuba, 2-2. A hátra lévő időben a ZTE hősiesen védekezve megtartotta az eredményt.
Küzdelmes mérkőzésen értékes egy pontot szerzett a bajnoktól a zalai csapat.