Kosármeccs: magabiztos vendégsiker

2020. december 31. csütörtök, 09:51
Szerző: Bedő István
ZTE NKK – PEAC Pécs 56-82 (17-25, 12-19, 9-18, 18-20)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó). Jv.: Győrffy R., Tóth K., Németh P.
ZTE: Dzombeta (14/6), Horváth F. I. (3), Kulcsár (5/3),  Szabó P. (13),  Tuchscherer (13/9). Csere:  Horváth F. II. (2),  Szabó K.,  Dömötör(1),  Németh (3/3),  Mányoky (2),  Chromhej, Vezetőedző: Ambrus Péter.
PEAC: Strutnane (6/6),  Szűcs R. (14/6),  Andusic (16),  Kis (12), Haboling (4). Csere:  Szűcs L. (3/3),  Hegedüs,  Bojtár, Kaposi (11),  Wertzel (10/6), Sánta, Sarok (6/6). Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Az első öt percben még fej-fej mellett halad a két csapat (5. p.:10-11). A folytatásban beleerősített az esélyesebb vendégcsapat. Pontosabban dobott a PEAC, nőtt a különbség a két csapat között. (10. p.: 17-25).  A második negyedben egy darabig nem nőtt a különbség a két csapat között. A negyed hajrája egyértelműen a vendégeké volt, és több mint 10 pont fölé növelték előnyüket (20. p.: 29-44). A harmadik tíz perc elején több mint 3 percig nem szerzett kosarat a zalai csapat, a vendégek könnyedén húztak el, és húsz pont fölé növelték előnyüket (26. p.: 36-59.). A záró negyedben mindkét oldalon a cserék is játék lehetőséget kaptak, a baranyai csapat győzelme nem forgott veszélyben.
Az esélyesebb vendégcsapat könnyedén érvényesítette a papírformát.