2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Magabiztos hazai győzelem

2017. május 17. szerda, 08:22
Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olaj KK 85-68 (21-13, 26-25, 19-17, 19-13). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás, az 1-8. helyért. Zalaegerszeg, 2000 néző. Jv.: Cziffra, Kapitány, Minár.

ZTE: Ubilla (16/3),  Norfleet (10/3), Benke (15), Szabó (16/9), Drungilas (15). Csere: Wright (6), Mohácsi (3/3),  Kis R. (2) Czinger (2). Vezetőedző Bencze Tamás.

Szolnok: Pavlicsevics (8), Vojvoda (12),  Barnies (6),  Eilingsfeld (7/3),  Andrics (9/3). Csere: Boriszov (3),  Popovics (3), Tóth Á. (11),  Wittmann (9/3). Vezetőedző: Kmézics Zorán.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. Mindkét oldalon sok volt  a pontatlan dobás (2. p.: 5-4). A Szolnok ismét zóna védekezést  választott, ami ismét nem ízlett  a ZTE-nek (7. p.: 13-13) A  negyed utolsó két percében több könnyű kosarat szerzett  a ZTE, ezzel el is lépett ellenfelétől, ami döntőnek bizonyult. A második negyedben Szabó  hárompontosa után már tíz pont volt  a különbség a két csapat között (12. p.: 29-19). Jött is a szolnoki időkérés, ami hatásosnak bizonyult, nyolc pontra felzárkóztak a vendégek (17. p.:41-35). Az első két negyed után biztosan vezetett  a zalai csapat.

Szünet után egy ideig állandósult a tíz pont különbség a két csapat között (24. p.: 56-46). A vendégek triplák után felzárkóztak (26. p.: 58-51). A hazaiaknak a legjobbkor jött Szabó két egymás után dobott hárompontosa. újból két számjegyűvé vált  előnyük. A befejező tíz percben már nem bízott semmit  a véletlenre   a ZTE, jó védekezéssel nem engedte közelebb  a vendégcsapatot (34. p.: 75-61).  Közel járt  a húsz pontos vezetéshez is  (38. p.: 85-66). Czinger kosaránál tombolt  a csarnok.

A ZTE az első negyed végén megszerzett  előnyével végig jól gazdálkodott. Magabiztosan nyert és szerezte meg  a vezetést másodszor a páros csata során(2-1).

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon fontos mérkőzésen nyertünk, amit ilyen koncentrációval nehéz végig játszani. Játékunkban csak kis megingások voltak, végig kézben tartottuk az irányítást. Szeretnénk élni a lélektani előnnyel Szolnokon.

Kmézics Zorán, a Szolnok vezetőedzője: - A ZTE végig uralta a mérkőzést, csapatom fáradtan játszott. Elveszítettük  az önbizalmunkat. A hazaiakon nem mutatkoztak  a fáradtság jelei.  Pénteken jobban kell játszanunk.  Köszönöm a maroknyi szurkoló lelkes biztatását.

Mohácsi Máté,  a ZTE  játékosa: -  Fontos volt számunkra a mérkőzés, elbírtuk az esélyesség terhét, magabiztosan nyertünk.