2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Meggyőző fölénnyel

2019. január 28. hétfő, 19:10
PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 38-62 (10-13, 11-18, 9-17, 8-14). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Kozármisleny, 100 néző. Jv.: Ádám, Tóth L. Gál.

PINKK: Sánta (5/3), Dzankics (8/3), Podrug (7), Szűcs R. (9/6), Jahni (4). Csere: Vári,  Jovana (4),  Zsiliszky,  Szűcs L. (1), Raus. Vezetőedző: Laczka Miklós.

ZTE: Koizar (8/3),  Kovács G. (6/6), Pusztai (2), Boonstra (9/3), Horti (14). Csere: Parker (14),  Preisinger,  Benke (5/3),  Gáspár-Szalay (4). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Jók kezdte  a találkozót a vendégcsapat, gyorsan  elhúzott (2. p.: 0-5) . A ZTE a negyed első felében jól védekezett, csírájában fojtotta a Pécs támadásait. A második öt percben kissé lanyhult a figyelem, felzárkóztak a házigazdák (9. p.: 10-12). A második negyed elején egy 8-0-ás rohammal meglépett a zalai csapat,(13. p.: 10-21). Uralta a mérkőzést és tartotta tíz pont körüli előnyét.  Fordulás után a harmadik negyedben roppant össze a hazai csapat. A ZTE védekezése még jobb lett, Koizar  3 pontosával tíz pont fölé nőtt előnye (24. p.: 27-38). Továbbra sem fogott vissza tempóból a vendégcsapat és a záró negyed elején már20 ponttal vezetett (32. p.: 33-53). A hazaiaknak csak ritkán sikerült kosarat szerezniük.

Biztosan hozta a kötelező győzelmet a ZTE, sikerét ezúttal is elsősorban jó védekezésnek köszönhette.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon jól védekeztünk, a lányok betartották a megbeszélt taktikát. Támadásban néha akadtak gondjaink, de így is magabiztosan hoztuk a kötelezőt.