2024.05.15., szerda - Zsófia, SzonjaZalaegerszeg időjárása

Nagy küzdelemben vesztettek

2020. február 24. hétfő, 09:06
TFSE MTK - ZTE NKK 75-71 (11-14, 25-22, 17-17, 22-18). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 200 néző. Jv.: Tóth C., Nagy V., Hervay.

MTK: Boros, C. Jenkins(9/3), A. Jenkins (23), Arsenics (13), Süle (14/6). Csere: Bernáth (11/6), Németh, Kovács V.,  Doktor (2), Kovács G. (1). Vezetőedző:Magyar Bianka.

ZTE: Nagy D. (7/3), Keyona (22/6), Boonstra (4), Burkholder (9/6), Kovács G. Csere: Horti (13/6), Delics (16/3),. Vezetőedző Horváth Zsófia:

Remekül kezdtk a mérkőzést a vendégek, két perc alatt 8-0-ra elhúztak. Lassan éledezett a fővárosi csapat, a negyed közepén már csak 5 pont volt a ZTE előnye (5. p.: 5-10). A vendégek támadásban egyre jobban elbizonytalanodtak. A 12 percben átvette a vezetést a hazai csapat (17-16). Ezután végig fej-fej melletti csata folyta a pályán. A ZTE-ből Keyona járt élen a pontszerzésben, a félidő végéig kis híján a zalai csapat pontjainak felét dobta. A harmadik negyed elején egy hárompontossal átvette a vezetést a ZTE. A játékvezetők rengeteg személyi hibát fújtak és ez a rövidebb kispaddal rendelkező ZTE számára volt rossz. Mindkét oldalon több kulcsjátékos állt 4 faulttal. A  záró negyedben mindössze két személyi hibát fújtak a játékvezetők az MTK-nak, miközben  a ZTE-ből Burkholdert kipontozták. A találkozó hajráját jobban bírta a fővárosi csapat és győzött.

A tabellaszomszédok rangadóján végig óriási csata folyta a pályán, a hazaiak nagy küzdelemben kerekedtek felül.

Edzői értékelés:

Horváth Zsófia: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, az lett. Sok hibával játszottunk. A lányok  küzdőszellemével elégedett vagyok, az eredménnyel nem. A hátralévő két mérkőzést meg kell nyernünk az alapszakaszba, és akkor a miénk az 5. hely, mivel az egymás elleni összevetésben jobbak vagyunk az MTK-nál.