2021. április 20. kedd, 21:56
Szerző: Bedő István
Címkék: Foci, ZTE
ZTE FC – Budafoki MTE 5-0 (2-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés (zártkapus találkozó). Zalaegerszeg. Jv.: Bogár (Szalai, Horváth R.)
ZTE: Demjén – Szépe (Németh 82. p.), Kálnoki-Kis, Bobál D., Bedi – Szánthó (Vass 77. p.), Sankovic, Favorov (Kovács 82. p.), Koszta (Tajti 71. p.) – Babati, Zimonyi (Futács 71. p.). Vezetőedző: Waltner Róbert.
Budafok: Bese – Huszti, Nikolics, Jagodics, Zeke (Medgyes 46. p.) – Filkor (Csonka 46. p.), Oláh – Takács (Ihring-Farkas 59. p.), Skribek (Szabó 67. p.), Lőrinczy (Kulcsár 46. p.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba.
Gólszerzők: Koszta (35. p., 11-esből, 37. p.), Szánthó (57. p.), Favorov (67. p.), Futács (89. p.)

Lendületesen kezdett a ZTE. Szánthó szabadrúgása vágódott a sorfalról szögletre. Nagyon óvatosan játszott mindkét csapat. A vendégek a félidő közepén veszélyeztettek először Takács lőtt fölé. A másik oldalon Szépe fejelt közelről fölé. A 35. percben Szánthót ütötték le a 16-oson belül, a megítélt, 11-es Koszta értékesítette, 1-0. Két perccel később a védőkről levágódó labdát lőtt a hosszú sarokba Koszta, 2-0. A félidő hátra lévő részében a ZTE játszott enyhe fölényben. A második félidő elején a Budafok beszorította a ZTE. Kisebb helyzet adódtak a vendégek előtt. Az 53 percben hazai kontra végén Szánthó lőtt hatalmas gólt, 3-0. A 67. percben egy visszagurított labdát Favorov bombázott a kapuba, 4-0. Látványosan és jól játszott a ZTE, és újabb gólt szerzett. A 89. percben Tajti beadását Futács 7 méterről lőtte a hálóba, 5-0.
A ZTE a kiesés szempontjából fontos mérkőzést nyert meg, nagy lépést tett a bent maradás felé.