2020. december 06. vasárnap, 18:33
Szerző: Bedő István
A nőknél ötven pontos vereség, a férfiak húsz pontról visszajöttek, de hiába.

ZTE NKK – UNI Győr Mély-Út 42-92 (9-19, 18-20, 4-24, 11-29)
NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó). Jv.: Győrffy R., Hervay, Németh P.
ZTE: Dzombeta(16/6), Mányoki (3/3), Horváth F. I. (4), Kulcsár (6/3),  Szabó P. (10). Csere: Dömötör, Úr (3/3),  Szabó K., Horváth F. II. Vezetőedző: Ambrus Péter.
Győr: Török (6), Dubei (10), Dombai (9/3), Kiesel (10), Mompremier (10). Csere: Révész (7/3), Lass (4), Barnai (10), Mansaré (6), Weinger (6), Keita (8), Varga (6). Vezetőedző: Iványi Dalma
A vendégek szerezték meg a vezetést, az első öt percben még jól tartotta magát a hazai csapat (5. p.:4-8).  A negyed második felében szigorított védekezésén a vendégcsapat, és elhúzott (10. p: 9-19.) A hazai oldalon sokat személyi hibát követtek el a játékosok, és öt perc után már minden hiba után dobott a Győr. Ennek ellenére még jól tartotta magát a zalai együttes.  A második negyedben becsülettel helytállt. A nagy szünet után egy 10-2-es rohammal tovább növelte előnyét a vendégcsapat, a házigazdák mindössze 4 pontot szereztek tíz perc során. Végleg eldőlt a mérkőzés. A záró tíz percben is a  Rába-partiak domináltak, tovább növelték előnyüket, és fölényes győzelmet arattak.
A jóval esélyesebb vendégek ellen mindössze a második negyedben nyújtott elfogadható teljesítményt a hazai csapat. A vendégek ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Naturtex SZTE Szedák – Zalakerámia ZTE KK 97-83 (27-27, 31-18, 15-23, 24-15)
NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szeged (zártkapus találkozó). Jv.: Praksch, Ádám, Sörlei.
Szeged: Govens (24/6), Dzeletovic (25/21), Brown (14/12),  Kerpel Frónius G. (4), Dicky (11). Csere: Keller (8/3),  Kerpel-Frónius B. (8), Májer (3), Olasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
ZTE: Duren (17/6), Delas (10/6), Bonifert (6/3), Gleen (20), Szabó (13/6). Csere: Vuko (9/3),  Plézer,  Polster (3/3),  Völgyi (2), Simon (3). Vezetőedző. Ante Nazor
Három vereség után javítani akart a zalai csapat a hasonló tudású hazaiak ellen.  Az első negyed fej-fej melletti  csatát hozott, a csapatok kevés gondot fordítottak a védekezésre, így sok pont esett.  A második negyedben Dzeletovic vezérletével remekelt a hazai csapat. A szegedi légiós szórta a három pontosokat csapata, elhúzott a ZTE –től. (16. p.: 39-28). A vendégek négy perc alatt mindössze egy pontot szereztek. Nem csoda, hogy meglépett a házigazda.(20. p.: 58-45.)
Fordulás után a harmadik negyedre összekapta magát a zalai együttes. A ZTE 20 pontos hátrányt (24. p: 68-48)) ledolgozva visszajött a mérkőzésbe. (31. p.: 77-71). A záró tíz percben küzdött, hajtott a zalai együttes, többször megközelítette ellenfelét. A  házigazdák mindig a legjobbkor dobtak egy három pontost végül biztosan győztek.
A ZTE győzelme elmaradt, ehhez nagyban hozzájárult, hogy a szegediek jól dobták a triplákat, és a lepattanózásban is alaposan a ZTE fölé kerekedtek.