Női kosárlabda: érvényesült a papírforma

2021. január 11. hétfő, 19:38
Szerző: Bedő István
Sopron Basket – ZTE NKK 104-48 (21-9, 20-19, 37-11, 26-9)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Sopron, (zártkapus találkozó). Jv.: Balogh Gy., Makrai, Nepp.
Sopron: Janury (5/3), Varga A. (16/3), Walker (18), Czukor (17/6),  Krajsnyik (19), Csere: Broks (10), Varga K. (9), Pfiffer (2),  Fegyverneki (6/3), Varga S. (2).  Vezetőedző: Gáspár Dávid.
ZTE: Dzombeta (16/3),  Mányoki (11/9),  Dömötör,  Szabó P. (8), Tuchscherer (5). Csere: Kulcsár (3/3), Németh, Horváth F. I. (5), Horváth F. II. Úr. Vezetőedző: Ambrus Péter.

A mérkőzés esélyese a veretlenül álló soproni csapat volt, a nyeretlen ZTE ellen. A zalaiak csak pár percig tartották a lépést a vendéglátókkal (2. p.: 6:3).  A házigazdák fokozatosan húztak el, úgy, hogy a hazai oldalon javarészt a cserék, fiatal játékosok szerepeltek. (15.p .: 33-19). A második negyedben kiengedett a házigazda szorosabb lett a negyed, amelyet csak egy ponttal nyert meg a sokszoros bajnok. A nagy szünet után viszont gálázott a Sopron. Nagy különbséggel nyerte a negyedeket és a mérkőzést. A hazaiak 100. pontját Walker szerezte.
A ZTE papírforma vereséget szenvedett, úgy, hogy hazai oldalon javarész a cserék játszottak.