Női kosárlabda: kiütéses vereség

2021. január 19. kedd, 17:01
Szerző: Bedő István
PEAC Pécs – ZTE NKK 110-47 (19-16, 34-12, 34-6, 23-13)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés.  Pécs. (zártkapus találkozó). Jv.: Kovács N., Horváth Cs., Oláh dr.
Pécs: Wentzel (16/6), Andisic (12),  Strautmane(9/3), Szűcs R. (15/9),  Kiss  (14). Csere: Habling (8/6),  Sánta P (8/6).  Kaposi (17/3), Sarok N. ((3/3), Popovic (5/3), Szűcs L. (3/3), Hegedüs  Vezetőedző: Csirke Ferenc.
ZTE: Dzombeta, Kulcsár (15), Horváth F. I., (2), Szabó P. (12),  Tuchscherer (13/3). Csere: Dömötör  Úr, Chroméj (3), Horváth F. II. (2), Szabó K., Németh.  Vezetőedző: Ambrus Péter.

Az egyébként sem bő kerettel rendelkező ZTE csapatából sérülés miatt kiesett Mányoki, így tovább szűkült a csapat játékoskerete.
A nehézség ellenére jól kezdte  a találkozót a zalai csapat (7. p.: 12-10). A ZTE az első negyedben Szabó P. ponterős játékának köszönhetően maradt a mérkőzésbe. A játékos 12 pontot dobott 10 perc alatt. A második negyedben beleerősített a hazai csapat. A vendégek már jóval pontatlanabbul dobtak, labdákat adtak el, a Pécs könnyedén húzott el. (15. p.: 34-22). Hiába kért időt a zalaiak edzője Ambrus Péter, nem használt. A vendégeknél nagyon hiányoztak a csapat légiósának Dzombeta pontjai, aki az első félidőben nem talált a gyűrűbe, a másodikban sem. A nagy szünet után folytatódott a ZTE vesszőfutása, a hazaiaknál javarészt a cserék játszottak, így is nőtt a Pécs előnye. A záró tíz percben vendég oldalon visszatértek a kezdők, így nem nőtt olyan gyorsan a különbség a két csapat között.
A zalaiak mindössze az első 10 percben voltak méltó ellenfelei a pécsi csapatnak., ismét súlyos vereséget szenvedtek.