Női kosárlabda: Továbbra is nyeretlenül

2020. december 20. vasárnap, 12:57
Szerző: Bedő István
ZTE NKK-PINKK Pécsi 424 54-72 (13-14, 15-20, 15-18, 11-20)

NB I-es női kosárlabda mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó). Jv.: Tőzsér, dr. Oláh, Horváth Cs.
ZTE: Dzombeta (21/6), Mányoki (14/9),  Horváth F. I. (2), Kulcsár (5/3) Szabó P. (10). Csere: Horváth F. II., Dömötör,  Úr, Tuchscherer (2). Vezetőedző: Ambrus Péter.
PINKK:  Vophal (21/6),  Demeter (2),  Vári (7), Szűcs, Sarauskaite (16) . Csere: Zubac (17), Zsilinszki (2),  Juhni (7), Teyer, Kovács K. Vezetőedző: Vanja Mlijkovics.

A kiesés ellen küzdő csapatok rangadóján hazai oldalon nagyon fogadkoztak, hogy megszerzik első győzelmüket. Az első tíz perc két kapkodó pontatlanul dobó csapatok találkozóját hozta. Mindkét oldalon kevés kosár esett. A második negyedben a vendégek nyugodtak meg hamarabb, és tíz ponttal elhúztak (14. p.: 18-28). Hazai oldalon sok volt az eladott labda, a pontatlan dobás, így léphetett el a vendég együttes. A folytatásban is a pécsi csapat tartotta kezében a mérkőzés irányítását. A vendégek tíz pont feletti vezetése állandósult (32. p.: 48-58).
A mérkőzés hajrájában még egy lapáttal rá tette a vendégcsapat, és kis híján 20 ponttal nyert.
Az alsóházi rangadón a baranyai csapat végig kézben tartotta a találkozó irányítását megérdemelten nyert. A ZTE NKK továbbra is nyeretlen a bajnokságban.