2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Ötödik helyen zártak

2019. április 01. hétfő, 08:50
Sopron Basket - ZTE NKK 81-54 (16-20, 25-20, 17-9, 23-5). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 800 néző. Jv.: Praksch, Frányó, Söjtöry.

Sopron: Fegyverneki (5/3), Turner (16/6), Zahui (12/3), Czukor (%/3), Duppree (8). Csere: Határ (12), Varga, Weinger, Czvendakics (10), Queralt (11/3) Honti, Dubei (2). Vezetőedző: Roberto Iniguez.

ZTE: Koizar (6), Boonstra (3), Pusztai (2), Maltsi (19/9), Horti (8/3). Csere: Parker (9), Kovács G. (5/3), Benke (2). vezetőedző: Gáspár Dávid.

A mérkőzés favoritjának számító Sopron ellen két negyeden át jól tartotta magát a zalai csapat. Játékosai jól céloztak és védekezésük is hatékony volt. Maltsi két negyed alatt 17 pontot, közte három 3 pontost dobott. Fordulás után nemzetközi szintre emelte védekezését a hazai csapat, a vendégek támadásai már korántsem voltak olyan sikeresek. Csak elvétve szereztek kosarat és végül is magabiztosan nyert a hazai csapat.

A ZTE két negyeden át méltó ellenfele volt a BL négyes döntőjébe jutott soproni csapatnak. Utána ellenfele keményített védekezésben és érvényesítette a papírformát. A ZTE NKK az 5. helyen zárta az alapszakaszt. A PEAC Péccsel mérkőzik a négy közé jutásért a rájátszásban, ahol ellenfelük a kedvezményezett, ők játszhatnak többször hazai pályán.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Huszonöt percen át méltó ellenfelei voltunk a Sopronnak, de a realitás ez, ennyi különbség van a két csapat között.