Ötven pontos vereség

2020. november 05. csütörtök, 08:49
Szerző: Bedő István
ZTE NKK - Aluinvent DVTK Miskolc 63-113 (16-33, 16-26, 20-30, 11-24)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg. zártkapus találkozó. Jv.:Nagy V., Major Á., Németh P.
ZTE: Dzombeta (23/9), Horváth F. I. (2), Kulcsár (5/3), Mányoky (11/3), Szabó P. (18). Csere: Szabó K.,  Úr, Németh, Horváth F. II. (2) Vezetőedző: Ambrus Péter.
DVTK: Medgyesi (15/6), Viola (13), Kiss A. (21/3), Kanyasi (8), Mokango (12). Csere: Basco (6), Vég-Dudás, Vukov (4),  Aho (11/3),  Fridl (2), Pusztai (11/3).  Tóth F. (10). Vezetőedző: Földi Attila.

Gyorsan meglépett az esélyesebb vendégcsapat. A ZTE 5-0-ás miskolci vezetés után szerezte első pontjait.  (2. p.: 2-5).Az első percekbe hazai oldalon csak Dzobeta dobott kosarat, és egyenlített a zalai csapat (5-5) Mindkét oldalon sok volt  a pontatlanság. A DVTK nyugodott meg hamarabb, és fokozatosan húzott el. Tehette, mivel a házigazdák öt percen át nem dobtak kosarat.  (7. p.:7-19). Egyre magabiztosabbá vált a miskolci csapat. A második negyed elején már több mint húsz ponttal vezetett. A zalaiak védekezésben és támadásban egyaránt gyengélkedtek (15. p.:25-45). A húsz pontos különbség állandósult a két csapat között. Fordulás után sem vett vissza a tempóból a vendégcsapat. A különbség egyre nőtt a két együttes között. A befejező negyedben az egykor a ZTE színeiben szereplő Pusztai megszerezte a vendégek 100-dik pontját. A végére 50 pontos különbség lett a két csapat között.
Az esélyesebb vendégek végig vezetve kiütésese győzelmet arattak a ZTE ellen.

Ambrus Péter, a ZTE vezetőedzője: - Örülök, hogy jobban játszottunk, mint az eddigi mérkőzéseinken. Sajnos a mi rotációnk letámadás ellen nem elég mély, de jó úton járunk.
Földi Attila, a DVTK vezetőedzője: - A mérkőzés semmi meglepetést nem jelentett számunkra, amit elterveztünk, azt megvalósítottuk. Az út elején járunk még, sok munka vár még ránk.