2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

Sérültekkel ennyire futotta

2018. október 04. csütörtök, 13:34
Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK 67-50 (24-9, 14-12, 17-11, 12-18). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Miskolc, 600 néző. Jv.: Tőzsér, Pozsonyi, Balogh.

DVTK: Medgyessy (10/6), Kanyai (3), Mokango (14), Skorics (9), Walker (17). Csere: Frindt, Zele (2), Kiss, Eperjesi, Sulciute (3/3) Szabó F. (6), Katona (1). vezetőedző: Cziczás László.

ZTE: Koziar (9/3), Boonstra (9), Kovács G. (3/3), Harrison (5) Horti (11/3). Csere: Parker (6), Gáspár-Szalay (3/3), Hegedüs-Őri (4), Preisinger. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A ZTE-nél sérülés miatt Pusztai hiányzott, de mellette többen is sérülten vállalták a mérkőzést. A hazai csapat a nyáron alaposan megerősödött, a mérkőzés esélyesének számított. DVTK kosárral indult a mérkőzés, melyre Koziar 3 pontossal válaszolt. A negyed közepéig tartotta a lépést a ZTE a hazaiakkal (7-5). Kevés kosár esett, de nem a csapatok védekeztek jól, hanem a játékosok dobtak pontatlanul. A második öt percben a házigazdák elkapták a fonalat és gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. A második tíz percben egyik csapatnak sem ment a dobás, így a DVTK biztosan tartotta előnyét. A harmadik negyedben tovább robogott a hazai csapat és 20 pont fölé nőtt az előnye. (30. p.: 55-32). A befejező tíz percben főleg a hazaiaknál a cserék kaptak játék lehetőséget. A ZTE csökkentette hátrányát, de a DVTK biztos győzelme nem forgott veszélyben.

Az idei idényre megerősödött házigazdák végig irányítottak és megérdemelten nyertek az idénynyitón.

Gáspár Dávid, a ZTE NKK vezetőedzője: Megérdemelten nyert a DVTK, mi pedig alul teljesítettünk.