Szabó vezérletével nyertek

2020. december 20. vasárnap, 12:56
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KKK-PVSK VEOLIA 83-77 (23-16, 15-21, 23-21, 22-14)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés.(zártkapus találkozó). Jv.: Frányó, Goda, Győrffy R.
ZTE: Duren (13/3), Delas (15/6), Vuko (11), Bonifert (2), Gleen (8). Csere: Szabó (22/12), Ahmed (3/3),  Simon (6/6),  Völgyi Plézer (3/3). Megbízott vezetőedző: Heinrich Róbert.
PVSK: Ruják (11/3), Demeter (10/3),  Budimir (2),  Meleg (6),  Lewis (12/6). Csere: Funderbunk (17/3),  Brikic (12),  Bíró(2), Dragasevics. Vezetőedző: Dragan Alkszics.

A lendületesen kezdő vendégek pillanatok alatt 7-0-ra elhúztak. A zalaiak két perc után találtak a gyűrűbe. Delas, Vuko pontjaival gyorsan felzárkóztak.  (3. p.: 5-7). Fokozatosan lendült játékba a ZTE, és javuló támadójátékkal átvette a vezetést (8. p.: 18-13).  A második negyed elején is egy darabig jól kosárlabdázott a hazai csapat, tovább növelte előnyét (17. p.. 35-27). Pécsi időkérés után zárkózott a vendégcsapat, főleg a ZTE támadójátéka esett vissza (20. p.: 38-37). A harmadik negyedben egy darabig fej-fej mellett haladt a két csapat (22, p.: 43-41).  A hazaiaknál ezután Szabó a vállalta magára a pontszerzést. Eredményes játékával elhúzott a zalai csapat.  (35. p: 75-67). A vendégek ugyan még egyszer felzárkóztak négy pontra (75-71). A befejezés előtt két perccel jött egy újabb Szabó tripla. A ZTE előnye 10 pontra nőtt. (38. p.: 81-71). Innen már nem volt vissza út a PVSK-nak.
A zalaiak újabb fontos találkozót nyertek meg. A sikerhez nagyban hozzájárult a ZTE csapkapitányának Szabó Zsoltnak a játéka.