2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Szoros mérkőzésen vereség

2019. október 23. szerda, 19:12
PEAC Pécs - ZTE NKK 79-73 (18-13, 23-24, 22-21, 16-15). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 300 néző. Jv.: Tőzsér, Goda, Oláh.

Pécs: Bravard (10/3), Dieme Marizy (14), Szabó F.(6), Wentzel (15/3), Udodenko (14/12). Csere: Gémes-Sarok (5/3), Kaposi (4), Hegedüs (7/3), Varga, Ruják, Sánta (2). Vezetőedző:Meszlényi Róbert.

ZTE: Nagy D. (9), Burkholder (15/9), Keyona (30), Kovács G., Horti (7). Csere: Boonstra (9/3), Dömötör, Kuttor, Delics (3). Vezetőedző: Molnár József.

Két azonos képességű csapat találkozóján az első öt percben fej-fej mellett haladtak az együttesek (5. p.: 6-5). A házigazdák nyugodtak meg hamarabb, pontosabbá vált támadójátékuk és elhúztak (6. p.: 16-9). Majd Horti 4 pontjával felzárkózott a zalai csapat, a negyed hajrájában azonban ismét a Pécs volt jobb. A második tíz perc elején belehúzott a ZTE, a negyed közepén utol érte ellenfelét (15. p.: 25-25). Egy hazai idő kérés után viszont megrázta magát a Pécs, pár ponttal vezetett a félidőben.

A húz meg, ereszd meg játék folytatódott a harmadik negyedben is, a Pécs 45-38-ra elhúzott, a ZTE nagyot küzdve felzárkózott (27. p.: 54-52), sőt egy pont is volt a két csapat között (57-56). A vendégeknek nem sikerült átlépniük saját árnyékukat, a záró tíz perc menete is megegyezett az előzőkével. A negyed elején elhúztak a hazaiak (33. p.: 69-62) majd a zalaiak nagyot küzdve felzárkóztak (38. p.: 71-69). Aztán újból jött egy pontatlan dobás, vagy egy eladott labda, a Pécs megnyerte a mérkőzést.

A találkozó során a ZTE végig futott az eredmény után, döntő szituációkban hibáztak a vendégek, így vereség lett a vége.

Molnár József, a ZTE vezetőedzője: - Nagyjából ilyen mérkőzésre számítottunk. Nagyon jó ellenfél ellen küzdöttünk és azt reméltük, kihozzák belőlünk a legjobbat. A negyedek végén azonban, sajnos, rossz döntéseket hoztunk.