2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Támadásban sokat hibáztak

2019. február 10. vasárnap, 16:49
Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 64-58 (15-11, 17-15, 18-21, 14-11). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Szekszárd, 1200 néző. Jv.: Kapitány, Goda, Gál.

Szekszárd: Studer A. (12/3), Bishop (15), Eldebrink (8), Mansare, Gereben (7). Csere: Mccail (13), Dojkics (1), Bálint (5/3), Theodorán (3/3). Vezetőedző: Zjelko Djokics.

ZTE: Koizar (11/6), Pusztai (14), Kovács G. (8/6), Hegedüs-Őri (7), Parker (6). Csere: Boonstra (5/3), Benke (5/3),  Gáspár-Szalay (2). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A zalai együttesből Maltsi sérülés, Horti betegség miatt hiányzott, így tovább csökkent az amúgy sem bő keret a ZTE-nél.

Repülő rajtot vett a hazai együttes, gyorsan elhúzott (4. p: 8-3). Szigorított a védekezésén a ZTE és felzárkózott (5. p.: 10-8) .  Majd ismét  a szekszárdiak percei következtek, elhúztak, de az első negyed inkább a védekezésről szólt mindkét oldalon. A második tíz perc elején ismét a  hazaiak játszottak eredményesebben (15. p: 25-19). Nem hagyta magát azonban a zalai csapat, s egy remek három percet produkálva felzárkózott (18. p.: 27-26). Jött is a hazai időkérés, ami használt, nem sikerült fordítani a vendégeknek, mert ziccereket hibáztak. A nagyszünet után ismét a házigazdák kapták el azt a bizonyos fonalat, a negyed közepén már tíz ponttal is vezettek (25. p.: 41-31) . A második öt percben  a vendégek nagyot küzdve visszajöttek a mérkőzésbe (30. p.: 50-47). A záró tíz percben is hatalmas csata folyt a pályán. A negyed közepén ismét feljött egy pontra a ZTE (54-53). A fordítás azonban sehogy sem jött össze, a hajrát jobban bírta a Szekszárd.

A rangadón a tartalékos ZTE becsülettel helytállt. Védekezése jó volt, de támadásban gyengélkedtek játékosai, mindössze 38, 9 százalékos eredményességgel dobtak, ez okozta vereségüket.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzés a védekezésről szólt, mivel nem esett sok pont. Nálunk az rendben is volt. Vereségünk fő okát, abban látom, hogy támadásban pontatlanok voltunk. Ziccereket és büntetőket hibáztunk. Ennek ellenére gratulálok tartalékos csapatomnak.