2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Tovább él az átok

2016. november 21. hétfő, 07:53
Aqvital FC Csákvár - ZTE FC 2-2 (1-1). NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Csákvár, 350 néző. Jv.: Solymosi. Gólszerzők: Molnár (31., 90. p.), illetve Ekler (1. p.), Bobál (47.p. 11-esből).

ZTE: Szappanos - Villám, Nagy T. (Króner 85. p.) Forgács, Deutsch - Babati, Patvaros, Kretz, Ekler (Gottfried 79.), Jakab - Bobál (Daru 81. p.) Vezetőedző:Csató Sándor.

Remekül kezdte a találkozót a ZTE, már az első percben megszerezte a vezetést. A gól megfogta a hazaiakat, vendégeknek további helyzetei is akadtak, de kihagyták. Fél órán át a vendégek irányítottak, ám egy védelmi hiba után egyenlített a hazai csapat. A félidő hajrájában nem nagyon kerültek veszélyben a kapuk. Fordulás után egy jogosan megítélt büntetőből ismét gyorsan megszerezte a vezetést a ZTE. Továbbra is a zalaiak irányították a játékot, helyzeteket is szép számmal dolgoztak ki, de Bobál egymaga kettőt hibázott el.

A mérkőzés hajrájában a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak. Egy lövés kipattant a ZTE kapusáról és egyenlítettek. A ZTE teljesen megzavarodott, a Csákvár a győzelmet is megszerezhette volna A Zalából Csákvárra visszakerült Horváth R. azonban a felső lécre lőtt. A ZTE a legjobb lélektani pillanatokban lőtte góljait. Amíg azonban Sopronban kiharcolta az ebből adódó előnyöket, most erre nem volt képes. Két pontot hagyott Csákváron, úgy, hogy a végén a döntetlennek is örülhetett. Továbbra is él a csákvári átok, a ZTE még nem nyert ellenfele otthonában.

Értékelés: Csató Sándor, a ZTE vezetőedzője: - Jól játszottunk, helyzeteket dolgoztunk ki, de ezeket kihagytuk. Két pontot hagytunk Csákváron. Győznünk kellett volna.

Babati Benjamin, a ZTE játékosa: - Csak magunkat okolhatjuk az elvesztett két pontért. Vezetésünk birtokában nem használtuk ki helyzeteinket.