Újabb lépés a bent maradás felé

2021. április 16. péntek, 09:12
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK – Kaposvári KK 98-90 (24-23, 22-19, 23-26, 29-22)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó). Jv.: Praksch, Győrfy R., Makrai.
ZTE: Duren (29/9), Donaldson (11/3), Polster, Vuko (19/3), Szabó (20/6), Csere: Wiggs (19/3), Antóni, Völgyi (2), Bonifert. Vezetőedző: Heinrich Róbert.
Kaposvár: Curry (18/3), Krnjajski (13/3), Rivers (26/6), Bogdán (3),  Hendlein (6). Csere: Miloszavljevics (24/12), Baki, Plézer. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Mindkét csapatból adódtak hiányzók a zalaiaknál Gleen, Simon, a somogyi oldalon Allen, Révész hiányzott sérülés miatt. Az alsóházi csoportot vezető Kaposvár volt a mérkőzés esélyese. Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két csapat. Zalai oldalon Duren játszott jól, a ZTE pontjainak kis híján felét szerezte az első negyedben. A második tíz perc elején egy 6-0-ás rohammal meglépett a Kaposvár. Heinrich Róbert időt kért. A ZTE előbb egyenlített, majd 10 pontos vezetésre tett szert (18. p.: 46-36). A harmadik negyed elején ismét a vendégek villogtak, gyorsan visszavették a vezetést (24. p.: 58-61).  A záró tíz percben a ZTE öt ponttal is meglépett (34. p.: 79-74), a vendég somogyiak többször felzárkóztak (39. p.: 92-88). A ZTE két három pontossal bebiztosította megérdemelt győzelmét.
A kiesés szem pontjából fontos mérkőzést nyert meg a ZTE.