2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Visszavágtak a hazai vereségért

2020. január 19. vasárnap, 18:39
Oroszlány SE Lions - Zalakerámia ZTE KK 104-115 (21-29, 25-31, 28-34, 30-21). NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés, 1300 néző. Jv.: Praksch, Tóth C., Ádám.

Oroszlány: Abeli (20/3), Illés (5/3),  Rizvics (6), Bozovics (19), Hayes (6). Csere: Washington (20/6), Mohácsi (21/12), Zsiros (7/6), Garamvölgyi, Demeter. Vezetőedző: Sebastjan  Krasovec.

ZTE: Bibbins (18/6), Johnson (27/12),  Williams (20/12), Szabó (19/12), Agafonov (18). Csere: Simon (8/6),  Djuric (0/3), Gulyás, Doktor (2).Megbízott edző: Heinnrich Róbert.

A mérkőzés elején felváltva vezettek a csapatok. Aztán a ZTE kapta el azt a bizonyos fonalat és meglépett ellenfelétől (4. p.: 6-12).  A zalaiak jól védekeztek és extrán dobtak, biztosan vezettek az első tíz perc után. A folytatásban is a vendégek irányítottak, volt ritmusa a játékuknak (14. p.: 31-47).  Ekkor már nem először kért időt az OSE mestere,de a ZTE-t  nem sikerült megállítania a hazaiaknak. A pontgyártás terén Szabó volt elemében. A vendégek szárnyalása a harmadik tíz percben is folytatódott, negyed közepén már több mint 30 ponttal vezettek (25. p: 51-83). A gondot jelentett viszont, hogy több kulcsjátékos négy faulton állt, köztük az irányító Bibbins, aki a záró tíz perc elején ki is pontozódott. Ettől kezdve szétesett a zalaiak játéka, a házigazdák roham lépekkel közelítettek. (36. p.: 90-109).  A hazaiaknál az egykori ZTE játékos, Mohácsi szórta a triplákat.  A hajrá izgalmassá vált, de a vendégek jelentős előnyükből 11 pontot megtartva megnyerték  a mérkőzést.

Az edzőváltás után egy motivált ZTE lépett pályára, jó 30 percig kézben tartotta a mérkőzés irányítását. Újból 100 pont felett dobott, de ezúttal a dobó párbajból jól jött ki.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Bravúros győzelmet arattunk, jól játszottunk. Játékunk azután tört meg, amikor a negyedik negyed elején irányítónk, Bibbins kipontozódott.