2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Nem várt vereség

2019. október 14. hétfő, 13:57
Zalakerámia ZTE - Oroszlányi SE Lions 84-91 (21-21, 24-25, 23-23, 16-22). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1200 néző. Jv.: Győrffy, Farkas, Kovács N.

ZTE: Simon (2), Johnson (21/6), Williams (16/3), Szabó (16). Agafonov (16). Csere: Gulyás, Doktor (9/6),  Bagó (4). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Oroszlány: Abell (14/3), Illés (6/6),  Mohácsi (14/6), Garamvölgyi (7/3), Bozsovics (17/3). Csere: Rizvics (17/6), Washington(8/6), Zsiros (3/3), Anda (3),  Nshimba. Vezetőedző: Sebestian Krasovec.

Ubilla mellett Djuricsra sem számíthatott sérülés miatt Bencze Tamás vezetőedző, ennek ellenére minden szurkoló győzelmet várt  a ZTE-től az újonc ellen hazai pályán.

Nem ijedt nyuszi módjára kezdett az újonc Oroszlány. Meglepte a hazaiakat (2. p.: 2-8),  három három percig nem dobtak mezőny kosarat. A negyed közepére zárkózott fel a ZTE (5. p.: 10-12).  A hazaiaknál továbbra is sok volt a hiba támadásban, védekezésben egyaránt. Feltűnő volt Agafonov gyengélkedése. A ZTE Johnson kosarával rövid időre átvette a vezetést (9. p.: 19-18). A második negyed elején is a vendégek irányítottak és hét ponttal is vezettek (14. p.: 26-33). Egy hazai időkérés után Doktor villanásai után felzárkózott a ZTE (16. p.: 35-36).

Meglepetésre a félidőben vezetett az újonc. A folytatásban sem találta a játék ritmusát a ZTE (25. p.: 51-57). Agafonov visszatért, és dobott  zsinórban 11 pontot,  ez a felzárkózásra volt elég (27. p.: 60-60).  Nem sikerült azonban a hazaiaknak átlendülni a holtponton, újabb ritmusváltást követően ismét átvette a vezetést az Oroszlány. Erőlködött a ZTE, de sem támadásban, sem védekezésben nem tudott magabiztossá válni (34. p.: 72-75). A mérkőzés hajrája az újoncé volt és megszerezte első győzelmét, sajnos Egerszegen.

Bára ZTE-ből két meghatározó játékos hiányzott, ennek ellenére az újoncot hazai pályán illett volna legyőzni. A mérkőzést többek között az döntötte el, hogy míg az egerszegiek 22 hárompontos kísérletből mindössze 5-öt dobtak be, ugyanennyiből az Oroszlány 11-et.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Két kezdő játékosunk hiányzott, s ugyan a találkozó egyes időszakában elfogadhatóan játszottunk, összességben azonban nem. A fegyelmezett vendégek jobbnak bizonyultak nálunk.

Sebastian Krasovec, az Oroszlány vezetőedzője: - Nagyon örülök a  győzelemnek, hogy 30 év után ismét nyertünk az első osztályban. Köszönet a játékosoknak, szurkolóknak, akik szép számban kísértek el minket és végig buzdították a csapatot.