2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Fontos mérkőzést vesztettek

2020. január 14. kedd, 08:28
Zalakerámia ZTE KK - Kaposvári KK 102-113 (37-30, 26-25, 22-26, 15-32). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés Zalaegerszeg, 1700 néző. Jv.: Papp, Minár, Boros.

ZTE: Bibbins (23/12), Johnson (12/3), Williams (25/9), Szabó (12/6), Agafonov (13). Csere: Djurics (12/6),  Simon (2), Doktor (2),  Gulyás, Bagó. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kaposvár:  Krnjajski (10/6), Norfleet (29/12), Ponjavics (12/3), Dramicsanin (12), Lalics (15). Csere: Davis (23/12), Hendlein (10), Bogdán, Baki (2). Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

Két hárompontos váltás után elhúzott a ZTE (2. p: 12-5).  Gyorsan jött a vendégek időkérése, ami használt, felzárkóztak. (4. p.: 12-10). Aztán ismét  a ZTE kapta el a fonalat (6. p.: 22-10). A védekezésre kevés gondot fordítottak a csapatok, hullottak a kosarak. A második negyed elején jelentősen elhúzott a hazai csapat (12. p.: 50-35). A vendégeket viszont nem sikerült összeroppantani.  Érthetetlen módon kapkodni kezdett a hazai csapat, ellenfelük felzárkózott (17. p.: 57-52).  Öt perc alatt mindössze hét pontot szerzett a ZTE.  Szünet után tovább erősítettek a vendégek. Nyílt lett a találkozó. A negyed közepén  Szabó begyűjtötte 4.  személyi hibáját, Agafonov is négynél járt. A vendégek a visszaeső ZTE hibái kihasználva előbb egyenlítettek (35. p.: 94-94). majd átvették a vezetést, amelyet Davis és Norfleet pontjaival megőriztek a mérkőzés végéig.

Fontos mérkőzést vesztett hazai pályán a ZTE. A zalaiak többször adtak le jelentés előnyt. A mérkőzés hajrájában egyértelműen jobb volt a Kaposvár.

Bencze Tamás, ZTE vezetőedzője: - Megérdemelten nyert a Kaposvár, mert kulcsszituációkban rendre eredményes volt.  Harminc percig jól játszottunk, a hajrá érthetetlen számomra.

Sztojan Ivkovics, a Kaposvár vezetőedzője: - Az eredményen kívül sok más dologgal nem vagyok elégedett.  Most kezdtük el a munkát, még idő kell, hogy megismerjük egymást.