2024.04.18., csütörtök - Andrea, IlmaZalaegerszeg időjárása

A hajrában dőlt el

2017. április 21. péntek, 08:11
ZTE NKK - Aluinvent DVTK Miskolc 77-69 (18-21, 20-17, 17-19, 22-12). NB I-es női kosárlabda mérkőzés, rájátszás, az 5-8. helyért. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Jakab, Kulcsár, Hervay.

ZTE: Nagy D. (19/9), Bays (17),  Orsó,  Burkholder (28/9),  Horváth Zs .Csere:  Hegedüs-Őri (9/6),   Gáspár-Szalay (4/3),  Böröndy V.  Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Diósgyőr: Czank(12/6), Rasheed (13/3),  Szécsi(12/3),  Gorjanácz (7),  Tomlinson (14/3). Csere: Adamecz (2), Horváth B.(8/6), Győri (1). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott, a negyed végén  a vendégek játszottak pontosabban és vezettek. A második negyedben is nagy küzdelem folyt a pályán, a hazaiaknál Nagy D. ponterősen játszott és mellette jól fogta össze csapatát. A ZTE  válogatottja egy félidő alatt 17 pontig jutott.  A hazaiak a 17. percben hét ponttal is vezettek (38-31). Utána három percig viszont nem dobtak pontot, s a DVTK kiegyenlített a negyed végére. Rossz dobások sora vezette be a harmadik negyedet, a vendégek nyugodtak meg hamarabb és  ötpontos előnyre tettek szert.  A negyed végén Hegedüs –Őri hárompontosával felzárkózott  a ZTE. A záró tíz percben ádáz csata folyt a pályán. Sok volt a hiba mindkét oldalon. A befejezés előtt  egy perccel mindössze egy pont volt   a ZTE előnye (39. p.  70-69). Ekkor a vendégek elveszítették türelmüket, technikait kaptak, majd sorra ütötték be  a  faultokat. A  ZTE biztosan dobta a büntetőket és nyert.

A páros  mérkőzés állása 1-1. Harmadik mérkőzés  dönt, hogy  a ZTE az  5-6. , vagy a 7-8. helyért mérkőzik.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok  a lányoknak. A mai mérkőzésen jól védekeztünk, jó ritmusban támadtunk. A harmadik mérkőzésen Miskolcon is nyerni szeretnénk.

Maikel Lopez, a DVTK vezetőedzője: - Miért kaptunk ki? A bajnokság végén elmondom, nem szeretném, ha eltiltanának.