2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Rangadót nyertek

2019. január 20. vasárnap, 12:53
ZTE NKK - CMB Cargo UNI Győr 75-69 (23-16, 19-19, 16-14, 17-20). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 550 néző. Jv.: Cziffra, Minár, Vida.

ZTE: Koziar (10), Pusztai (6), Maltsi (11/6), Hegedüs-Őri (11/3), Parker (14). Csere: Gáspár-Szalay (15/6), Boonstra (2),  Horti (6), Kovács G. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Győr: Brown (15), Raksányi (8/6),  Török (2),  Spanou (8), Gray (15/3). Csere: Czank (13/9), Varga (5), Mandics (2), Krnjics (1). Vezetőedző: Milos Pavlovics.

Jól kezdték a rangadót a hazaiak, jól védekeztek és ezzel megalapozták a támadások sikerét (3. p.: 10-4). Ebben az időszakban Parker és Hegedüs-Őri járt az élen a pontszerzésben,. A vendégeknek nem ízlett a ZTE kemény védekezése (5.p: 15-9.) Időkérés után felzárkózott a  győri csapat (7. p.:17-13). A negyed hajrája a  hazaiaké volt, biztosan nyerték az első tíz percet. A lendület még tartott a második negyed elején (11. p.:25-16). A negyed közepén egyenlített a vendégcsapat.(28-28)  Nem hagyta magát  a ZTE, ismét elhúzott ellenfelétől, Gáspár-Szalay dobott az utolsó másod percben egy triplát, ennek köszönhetően a ZTE nyugodtan várhatta a nagyszünetet. Fordulás után egy újabb 3 pontos után már tíz pont közelébe került a zalai csapat (23. p. 49-40).  Egy időkérés ismét felzárkózott a Győr, amihez kellett a ZTE is. (29. p. 53-49). Időt is kért Gáspár Dávid. Gáspár-Szalay újabb triplát vágott be a negyed végén, ismét nőtt a ZTE előnye (30. p. 58-49).  Tizenhárom ponttal is vezetett már a hazai csapat. Csökkent azonban  a koncentráció, azonnal felzárkóztak a vendégek (35. p.: 66-60).  Ezután három percig nem talált a gyűrűbe  a zalai csapat (39. p.: 71-66). Gáspár-Szalayt többször faultolták, de jól büntetőzött, s biztossá vált a ZTE győzelme.

A rangadón végig a ZTE akarata érvényesült, a vendégek többször felzárkóztak, de nem tudtak fordítani. A ZTE sikeréhez nagyban hozzájárult Gáspár-Szalay jó és eredményes játéka.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Összességében végig irányítottuk a játékot, sikerült kiküszöbölnünk a Cegléd elleni botlást. Nagyon fontos rangadót nyertünk meg.

Milos Pavlovics, a Győr vezetőedzője: - Nagy küzdelem volt  a pályán. Sajnos megint voltak rövidzárlataink. A védekezés sem úgy sikerült, ahogy elterveztük, fel kell javulnunk a folytatásra.