2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Magabiztos siker

2020. március 01. vasárnap, 12:19
ZTE NKK - ELTE BEAC Újbuda 89-57 (26-12, 14-18, 24-14, 25-13). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Kulcsár, Nepp, Horváth Cs.

ZTE: Nagy D. (14/9), Kovács G. (12/12), Burkholder (14/12),  Boonstra (4), Keyona (12). Csere: Horti (16),  Delics (9/6),  Jurkó (5/3), Kuttor (3/3), Dömötör. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

BEAC: Fogg (5), Laklóth (12/6), Mérész (7), Schlott (11), Laufer (2). Csere:  György, Vincze, Tóth D.,  Zsámár (10/9),Juhász (6), Tóth F. (4). Vezetőedző Balogh Judit.

A tabella utolsó helyén álló fővárosiak ellen repülő rajtot vett a zalai csapat (7. p.: 21-12). Az házigazdák uralták az első negyedet. A második tíz percben lazított a ZTE. A lelkes vendégek éltek a lehetőséggel és felzárkóztak. A harmadik tíz perc ismét a vendéglátóké volt. A hazaiak jól védekeztek, jó ritmusban támadtak és fölényes vezetésre tettek szert. A záró tíz percre sem vett vissza a tempóból a ZTE. Ekkor már a fiatal cserejátékosok is bőven lehetőséget kaptak, így is nőtt a zalaiak előnye.

A hazai együttes egy negyed gyengélkedést leszámítva végig irányított a találkozó során és súlyos vereséget mért a fővárosiakra.

Horváth Zsófia, a ZTE NKK vezetőedzője: - Örülök a győzelemnek, és annak, hogy több fiatal is pályára léphetett.  A megalkuvást nem tűrő játékot jó lenne átvenni a fővárosiaktól.

Balogh Judit, a BEAC vezetőedzője: - Jó lett volna, ha van rajtam egy sötét napszemüveg, de volt, így mindent láttam. Tizenhat év alatt nem sikerült egy jó mérkőzést játszanunk Egerszegen, ma sem volt esélyünk a győzelemre.