2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Kiütéses győzelem

2020. január 02. csütörtök, 09:18
ZTE NKK - VBW CEKK Cegléd 96-63 (24-19, 30-15, 17-14, 25-15). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 350 néző. Jv.: Boros, Nyilas, Kovács N.

ZTE: Nagy D. (14/12), Kovács G. (8/6), Boonstra (12/6), Burkholder (20/12), Horti (5). Csere: Kuttor (9/3), Delics (15/3) Keyona (10), Jurkó (3/3), Dömötör. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Cegléd: Swanier (6), Gorjanácz (19/12), Szirony (4), Brezinova (14/9), Higgins (12). Csere: Kobolák, Révész,  Licskai (8/6),  Böröndy D. Vezetőedző: Gabriel Carrasco.

A két középcsapat találkozóján remekül kezdett a ZTE (4. p.: 12-4). Ezután visszavett a tempóból a hazai csapat, a vendégek ezt kihasználták, s egy perc alatt felzárkóztak (5. p.: 14-12). Egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat.  A negyed hajrájában két hárompontossal megléptek a hazaiak. A második tíz percben alapozta meg győzelmét a ZTE, egy 13-3-as rohammal jelentős előnyre tett szert. Innentől kezdve biztosan tartotta kézben a mérkőzés irányítását a zalai együttes.(25. p.: 65-42).  Hiába kért többször időt a vendégek edzője, a ZTE lendülete nem tört meg. A hajrában tovább növelte előnyét a hazai csapat és kiütéses vereséget mért ellenfelére.

A zalaiak a kezdeti bizonytalankodás után átvették az irányítást és fölényes győzelmet arattak.

Horváth Zsófia, a ZTE vezetőedzője: - A  találkozón igazi csapatként játszottunk. Jó ritmusban védekeztünk és támadtunk.  Ennek meglett az eredménye.

Gabriel Carrasco, a Cegléd vezetőedzője: Már az első félidőben 20 pontos hátrányba kerültünk. Védekezésünkkel meglehetősen sok volt a probléma és sok labdát adtunk el. A második félidőben az történt a pályán, amit ellenfelünk akart.