Vezető hírek
Szalvétagyűjtők klubja indult Zalaegerszegen
Prokné Tirner Gyöngyi már 18 ezer darabos kollekcióval büszkélkedhet
Prokné Tirner Gyöngyi hívta életre a csoportot. A tagok már első alkalommal elégedetten távoztak a találkozóról, pedig ez amolyan bevezető, ismerkedő családias együttlét volt. Azért szalvéták már most is csereberélődtek és néhány minta elvarázsolta a jelenlévőket, akik többségében évek óta gyűjtők.
- Gyerekkorom óta gyűjtöm a szalvétákat. Jelenleg 86 dobozban tárolom a 18 ezer darabot – mondta Prokné, aki számítógép segítségével rendszerezi tematikusan a szalvétákat, melyek nem kis helyet foglalnak el a lakásában.
- Értékes dolognak számít ez?
- Nekem értékes, de egyébként is értéket képvisel. A szalvétagyűjtésnek az ’50-es évek végétől a ’60-as évek közepéig volt egy nagy felfutása. Akkor import áruként hozták a papírboltokba a 10 vagy 20 darabos szalvétákat, amelyekben 2-2 egyforma mintájú volt. Budapesten sorok álltak ilyenkor a bolt előtt. Bár ez az idő lecsengett, de mindenkinek kell valami hobbi, elfoglaltság, ami kikapcsolja és feltölti. Nekünk, szalvéta „őrülteknek” ez a gyűjtést jelenti.
Prokné Tirner Gyöngyi (középen) volt a klub ötletgazdája
- Terveznek kiállítást is idővel?
- Egyelőre témák szerint szeretnénk bemutatni a gyűjteményünk a cserebere és a jó beszélgetések mellett. Legközelebb október 17-én, a Zalaegerszeggel kapcsolatos szalvétákat várjuk. Ha valaki szeretne csatlakozni, bármikor lehet.
Közben előkerült néhány doboznyi szalvéta és ezzel kapcsolatos sztori. Van, aki nem tud úgy elmenni egy szép szalvéta mellett, hogy meg ne vegye, akad aki a neten vadászik különlegességekre. Van, aki inkább erre költ, mint egy új ruhára, s mivel zacskóban, dobozban nem „romlik meg” ez a gyűjtemény, egyre több helyet foglal a lakásban.
Van, aki sajnálkozik az egykor volt gyűjteménye miatt, másnak még midig megvan ez a kincs, ami méret, alak, szín, téma, kor, földrajzi származás szerint nagyon sokféle lehet. Nem beszélve a sorozatokról, melyet akár papír asztalterítő is kiegészíthet.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Dr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnökeSkribek Alen újra ZalaegerszegenJúnius 28-án Olai Fesztivál a Göcseji FalumúzeumbanCsoportosan elkövetett rablás a ParkerdőbenOrszágos bajnoki címet ünnepelhetett a Kölcsey B33-as kosarascsapataJúlius 5-én ismét Filmzenei koncert a Dísz térenKi kapja az idei Lokálpatrióta Díjat? Július 14-ig várják a szavazatokat50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán! -
rovatunk hírei
Lemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaBalatongyörökön gazdag és változatos program várja a vendégeketMackópszichológia: miért vonzódunk a játékmacikhoz?Sokat látott a világból a National Geographic Magyarország szerzője100 ezer hektáron indul el a Bioszféra-rezervátum fejlesztése Zalában, a Mura árterénMozaikok Bagod évezredes történetéből, gazdag római kori leletekkelÁldozópappá szentelték Demeter IstvántNuno Campos irányítja a ZTE FC-t a következő szezonbanNyári szünet a Gazd’asszonyoknál top 10
Lemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaDr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnöke